Diablo 2 Remake jeszcze w 2021 roku? Blizzard szykuje niespodzianki dla fanów tego IP

Gry (plotka)
2140V
Diablo 2 Remake jeszcze w 2021 roku? Blizzard szykuje niespodzianki dla fanów tego IP
Wojciech Gruszczyk | 05.02.2021, 21:20

Blizzard szykuje się do zbliżającego BlizzConline, ale podczas wydarzenia nie możemy liczyć na datę premiery Diablo 4. Okazuje się jednak, że korporacja ma niespodzianki, które powinny zainteresować fanów tego IP.

Już z samego rana przedstawiliśmy naszej społeczności fatalną wiadomość dla fanów Diablo. Jak się okazuje – nie możemy liczyć na premierę Diablo 4 w 2021 roku, a bardzo możliwe, że film nie trafi na półki sklepowe nawet w 2022 roku. Deweloperzy mają otrzymać znacznie więcej czasu, by przygotować produkcję, która podbije rynek.

Dalsza część tekstu pod wideo

Okazuje się jednak, że Blizzard i Activision mają szykować niespodzianki dla fanów Diablo. Bobby Kotick podczas spotkania z inwestorami wspomniał o rozwoju IP i tegorocznej zawartości:

„Poza wprowadzeniem nowej zawartości Diablo w tym roku, na horyzoncie pojawia się nasze bardzo oczekiwane Diablo IV. W związku z tym, że realizujemy nasz plan rozwoju Diablo, spodziewamy się, że w nadchodzących kwartałach i latach franczyza ta przyczyni się do znacznego wzrostu naszego zasięgu, zaangażowania i inwestycji graczy”.

Możemy podejrzewać, że Blizzard w końcu szykuje się na premierę Diablo Immortal, ale sympatycy marki dostrzegają również ważny szczegół – już w maju 2020 roku pojawiły się plotki, według których Vicarious Visions rozwija „Diablo 2 Resurrected”. Jak wiadomo studio zostało oficjalnie oddelegowane do pracy dla Blizzarda, a Jason Schreier jest przekonany, że faktycznie produkcja jest rozwijana w zespole, który wcześniej opracował między innymi Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2.

Jeśli wierzyć plotkom, w 2021 roku marka Diablo ma zostać rozwinięta właśnie przez Diablo Immortal (poznajcie moje wrażenia) oraz Diablo 2 Remake. Obie pozycje mają zapewnić graczom sporo frajdy, by Blizzard mógł w spokoju zakończyć prace nad Diablo 4.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/77710/diablo-2-remaster-should-release-in-2021-alongside-immortal/index.html

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper