Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 10.05.2020 10:25
Diablo 2 remastered
2580V

Diablo 2 Resurrected to odświeżona odsłona kultowej gry? Tytuł ma ukazać się jeszcze w tym roku

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, jeszcze w tym roku możemy doczekać się odnowionej wersji kultowej, drugiej odsłony serii Diablo.

Gry z cyklu Diablo to marka sama w sobie. Wszystkie trzy odsłony spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem, co przełożyło się na zainteresowanie oraz wyniki sprzedażowe. Blizzard Entertainment od lat pozwala nam przemierzać najmroczniejsze zakamarki, aby rozprawiać się z demonami zła. 

I choć wszystkie części były mniej lub bardziej udane, to chyba nikt nie możesz zaprzeczyć, iż największym kultem otoczone zostało Diablo II. Nie można się więc dziwić, jeśli co kilka miesięcy powracają, niczym bumerang, informacje o planach odnośnie do odświeżenia tej dwudziestoletniej gry. 

Jeszcze w zeszłym roku napłynęły do nas informacje, że z ewentualnego remastera nici. Teraz jednak pojawiają się nowe doniesienia, które wychodzą tamtym naprzeciw. Jak możemy przeczytać na francuskim portalu o grach wideo, Actugaming (zapowiedzieli Overwatch 2 i Diablo IV jeszcze przed ogłoszeniem), gra "Diablo 2 Resurrected" jest obecnie w fazie powstawania

Za jej stworzenie ma odpowiadać ekipa z Vicarious Visions, która pracowała ostatnio choćby przy Crash Bandicoot N. Sane Trilogy czy Skylanders: Swap Force. Redaktorzy ze wspomnianego wyżej portalu przekazują, że gra miałaby zostać zapowiedziana jeszcze podczas Summer Game Fest, albo - najpóźniej - na BlizzConie. Co więcej, projekt ma się ukazać jeszcze w tym roku. 

Oczywiście pozwolę sobie dodać, że są to wyłącznie plotki i należy podchodzić do nich z odpowiednią dozą dystansu. Dziennikarze z francuskiego Actugaming udowodnili już, że nie należy olewać ich źródeł, ale wciąż daleko temu do potwierdzonych informacji. Tymczasem możecie sami sprawić sobie odświeżone Diablo 2 przy pomocy moda do Grim Dawn.

Źródło: https://wccftech.com/diablo-ii-remaster-late-2020/

Tagi: Blizzard Entertainment Diablo II