Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.02.2021 15:31
GTA 6 plotki 2023 rok
4409V

GTA 6 z premierą w 2023 roku? Pojawiły się interesujące przecieki o oczekiwanej grze Rockstar

Rockstar od dawna pracuje nad tajnym tytułem, a według najnowszych przecieków – produkcja ma trafić na rynek za dwa lata. W Sieci pojawiły się konkretne szczegóły dotyczące fabuły oraz umiejscowienia wydarzeń GTA 6, które w pewien sposób łączą się z wcześniej publikowanymi plotkami.

W Sieci systematycznie pojawiają się plotki oraz przecieki dotyczące nowej produkcji Rockstar, ale oczywiście trudno aktualnie zweryfikować te szczegóły. Sytuacja jest jednak interesująca, ponieważ najnowsze konkrety miała przedstawić jedna z osób, która jest podobno bardzo blisko zaznajomiona z deweloperami odpowiedzialnymi za GTA 6. Zainteresowany prowadził nawet sesję AMA, podczas której odpowiadał na pytania graczy, ale po nagłośnieniu sprawy – cała rozmowa została usunięta.

Według przecieków, GTA 6 ma zadebiutować w październiku 2023 roku i zaprezentować strukturę fabularną podobną do tej z Red Dead Redemption 2. Twórcy chcą podobno podzielić akcję na rozdziały, a dwa pierwsze zostaną umiejscowione w latach 70. w mieście inspirowanym Miami lub Florydą. Dopiero po tej części gracze otrzymają dostęp do współczesnych wydarzeń.

Rockstar ma w ten sposób zaprezentować dwa różne otwarte światy, ale ich skala będzie mniejsza niż teren z RDR 2 – zamiast tego otrzymamy więcej zawartości. Twórcy zadbają o stacje radiowe z dwóch okresów, a ukończenie samej opowieści ma zająć „około 60 godzin”.

W grze pojawi się bardzo rozbudowana sztuczna inteligencja (o tym słyszeliśmy w patencie), która sprawi, że bohaterowie niezależni mają się wyraźnie irytować i przykładowo łamać przepisy, gdy wydarzy się coś niespodziewanego, co zaburzy ich harmonogram dnia.

Gracze mają otrzymać możliwość wpływania na ciało protagonisty (podobnie jak w GTA San Andreas), ale system nie będzie specjalnie rozbudowany. Główny bohater w ostatnim etapie gry ma mieć 34 lata, ale na początku (dwa wstępne rozdziały) poznamy historię jego ojca. W 2017 roku Rockstar faktycznie chciało zadbać o żeńską postać, ale zrezygnowano z tego pomysłu, ponieważ „nie pasowała do narracji GTA”. Gra ma być „bardzo niepoprawna politycznie”.

Źródło: https://www.psu.com/news/wild-rumor-gta-6-release-date-possibly-targeting-october-2023-could-take-place-in-miami/
https://www.gamingbible.co.uk/news/games-gta-san-andreas-vice-city-remaster-collection-in-development-20210126

Tagi: Grand Theft Auto grand theft auto 6 gta 6 gta VI Rockstar