Resident Evil ma datę premiery. Sony wierzy w kinową premierę rebootu

Filmy i seriale
1147V
Resident Evil ma datę premiery. Sony wierzy w kinową premierę rebootu
Iza Łęcka | 05.02.2021, 09:56

W 2021 roku na wielkim ekranie zawita odświeżony „Resident Evil”. Sony potwierdziło datę premiery obrazu, który zapoczątkuje zupełnie nową serię. Film jeszcze w tym roku wyląduje w kinach. Sprawdźcie szczegóły.

Powrót „Resident Evil” może okazać się jedną z najciekawszych growych produkcji, która w 2021 roku zasili repertuar kin. W zeszłym roku potwierdzone zostało zakończenie prac na planie i od tego czasu czekaliśmy na ujawnienie ostatecznej daty premiery.

Przedstawiciele Constantin Film oraz Screen Gems (studia filmowe, które stworzyły reboot) poinformowali, że w drugiej połowie roku „Resident Evil” będzie mógł trafić na wielki ekran i zadebiutuje 3 września 2021 roku. Za dystrybucję filmu w sporej części globu odpowiada Sony, zatem decyzja wydaje się nieco zaskakująca. Przypomnijmy, że firma przełożyła już swoje pierwsze ważne premiery i chociażby „Uncharted” zostanie udostępniony dopiero w przyszłym roku.

Wskazany termin może być tymczasowy, a zbyt wielkim zaskoczeniem nie jest fakt, że dla wielu wytwórni premiery kinowe w 2021 roku ciągle stoją pod znakiem zapytania. Czy wrzesień będzie odpowiednim czasem na zaprezentowanie widzom nowego początku w uniwersum „Resident Evil”? Będziemy przyglądać się sprawie. Warto jednak zwrócić uwagę, że Sony Pictures już wcześniej sprzedało Netflixowi prawa do jednej z animacji, a debiut w kinach ustąpił miejsca dystrybucji na serwerach platformy.

W reboocie „Resident Evil” zagra między innymi Kaya Scodelario (Claire Redfield), Hannah John-Kamen (Jill Valentine) oraz Robbie Amell (Chris Redfield), a całość zostanie wyreżyserowana przez Johannesa Robertsa.

Źródło: https://deadline.com/2021/02/resident-evil-kaya-scodelario-movie-labor-day-theatrical-release-date-1234687790/

Komentarze (59)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper