Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.01.2021 20:28
Call of Duty 2021
1229V

Call of Duty 2021 od Sledgehammer Games? Twórcy mają szykować się na wielki powrót

Sledgehammer Games nie otrzymało szansy, by wrzucić na rynek Call of Duty Black Ops Cold War i prace nad tytułem musiało dokończyć Treyarch. Jeśli jednak wierzyć najnowszym doniesieniom – twórcy już od ponad 2 lat opracowują zupełnie nową odsłonę serii.

W połowie zeszłego roku pojawiły się informacje dotyczące problemów Sledgehammer Games. Twórcy nie otrzymali szansy dokończenia prac nad Call of Duty: Black Ops Cold War i produkcja została oddana Treyarch. Zespół napotkał na kilka problemów, ale mimo wszystko wrzucił na rynek kolejną część serii.

Sledgehammer Games informowało o rozpoczęciu nowego życia, co miało sugerować, że deweloperzy nie będą już związani z marką Activision, ale Tom Henderson zapowiada inny scenariusz – twórcy mają już od ponad 2 lat rozwijać nową grę.

Treyarch miało przejąć kontrolę nad Call of Duty 2020, ale po kilku miesiącach Sledgehammer Games podobno wróciło do pracy i to właśnie ten zespół wprowadzi na rynek zupełnie nową część w 2021 roku.

Sledgehammer Games zostało założone w 2009 roku i twórcy dotychczas opracowali dwie części Call of Duty (Call of Duty: Advanced Warfare i Call of Duty: WWII), ale deweloperzy pomagali przy trzech kolejnych (Call of Duty: Modern Warfare 3, Call of Duty: Modern Warfare, Call of Duty: Black Ops Cold War).

Źródło: Twitter: TomHenderson

Tagi: call of duty Call of Duty 2021 Sledgehammer Games