Diablo 4 oficjalnie! Zwiastun, gameplay i szczegóły

Gry
13651V
Diablo 4 oficjalnie! Zwiastun, gameplay i szczegóły
Wojciech Gruszczyk | 02.11.2019, 00:19

Diablo 4 zostało właśnie zapowiedziane przez Blizzard. Poznajcie wszystkie szczegóły nowej gry, na którą wierni fani uniwersum czekają od kilku lat. Tytuł został zapowiedziany podczas konferencji otwarcia BlizzConu 2019.

O powstaniu Diablo 4 wiemy od kilkunastu miesięcy. Blizzard planował pokazać grę na ubiegłorocznym BlizzConie, ale przed samą konferencją zmieniono plany i firma ujawniła wyłącznie Diablo Immortal. Ta sytuacja zapoczątkowała serię problemów konferencji, jednak w końcu możemy spojrzeć na oczekiwany tytuł.

Diablo 4 oficjalnie!

Jak najlepiej rozpocząć BlizzCon 2019? Właśnie tą zapowiedzią. Diablo 4 zostało umiejscowione wiele lat po wydarzeniach z Diablo 3... A dokładnie po tym jak miliony ludzi zostało zamordowanych przez działania przedstawicieli Królestwa Niebios i Płonących Piekieł.

Na dobry początek otrzymaliśmy zwiastun, który potwierdza wcześniejsze doniesienia – Blizzard zapewni nam bardzo mroczną i krwawą przygodę, na którą czekaliśmy od wielu długich lat. Czy ten tytuł zmaże plamę po ostatnich wpadkach? Zobaczymy.

Potwierdziły się również plotki – Diablo 4 pozwoli nam zmierzyć się z armią Lilith, która została przywołana na nasz świat na pierwszym zwiastunie. Trzeba przyznać, że Blizzard przygotował kawał fantastycznego materiału... Ten film rozbudza wyobraźnię.

Po prezentacji pierwszego zwiastuna, na scenie pojawił się Luis Barriga, który został reżyserem gry i deweloper potwierdził – Diablo 4 będzie bardzo mroczną przygodą. Twórcy czerpią garściami z Diablo 1 i Diablo 2 pod względem stylu artystycznego, ale walka powróci z Diablo 3.

„To jest gra, na którą czekaliście”

Potwierdziły się wszystkie plotki – produkcja zaoferuje dynamiczne pojedynki PVP, a pierwszymi potwierdzonymi rasami są: barbarzyńca, czarodziejka i druid

Diablo 4 oficjalnie! Zwiastun, gameplay i szczegóły

Diablo 4 - znamy 3 klasy

  • Czarodziejka dowolnie manipuluje żywiołami, aby zapewnić sobie zwycięstwo w walce. Ciska zabójczymi błyskawicami, nabija wrogów na poszarpane lodowe kolce i przywołuje deszcz płonących meteorytów.
  • Barbarzyńca odznacza się niesamowitą siłą. Mistrzowsko wykorzystuje w walce cały swój arsenał, w którym znajdzie się broń na każdą okazję. Sieje popłoch wśród wrogów straszliwymi okrzykami wojennymi, a potężne tąpnięcia pozwalają mu zatrząść ziemią i odepchnąć napierające hordy.
  • Zmiennokształtny druid potrafi przemieniać się w dzikie bestie, płynnie przybierając formy olbrzymiego niedźwiedzia czy zaciekłego wilkołaka, aby walczyć u boku leśnych stworzeń. Potęga ziemi, wiatru i burzy jest na jego skinienie, dzięki czemu może uwalniać pełnię niszczycielskiej mocy gniewu natury.

Diablo 4 – fabuła przepełniona złem

Pamiętacie pradawną legendę powstania? To związek pomiędzy aniołem i demonem zrodził ludzi, którzy założyli wioski, później miasta i na końcu imperia. W ten sposób narodziły się rozmaite kultury oraz cywilizacje. Następnie rozpoczęła się „Era Wrogości”, przez którą Sanktuarium było o krok ku pogrążeniu się w chaosie. Wszędzie można było dostrzec zło, a zdeprawowane demony siały zniszczenie w kolejnych krainach. Pobożni skierowali się ku wierze, mając nadzieję, że modlitwy przyniosą lepsze jutro, ale pojawienie się Lilith przyciągnęło kolejną falę mrocznych kultystów i niezależnie do kogo były skierowane wszystkie modlitwy – wciąż pozostawały bez odpowiedzi.

Lilith jest uważana za „Córkę Nienawiści” i roznieca najgłębsze pragnienia w sercach demonów, ludzi oraz bestii. Nawet sama obecność córki Mefista uwalnia wszystkie skrywane lęki, tłumiony gniew i najdziksze, najbardziej grzeszne impulsy. Sanktuarium jest ponownie pogrążone w mroku i tylko nieliczni śmiałkowie mają na tyle siły, by stanąć do walki z wielkim złem.

Diablo 4 na PC i konsolach! 

Diablo 4 trafi na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery osobiste! Poniżej możecie zobaczyć pierwszy fragment rozgrywki z nowej gry studia Blizzard. Gracze odwiedzający imprezę mogą zagrać w demo... W przeciągu dwóch najbliższych dni otrzymamy tonę informacji o tytule.

BlizzCon 2019 - wszystkie zapowiedzi:

Źródło: własne

Komentarze (221)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper