Iza Łęcka Iza Łęcka 04.02.2021 10:30
Eivor Assassin's Creed Valhalla
1666V

Assassin's Creed Valhalla krytykowane przez graczy. Ubisoft ma przedkładać mikrotransakcje nad naprawę gry

W Assassin's Creed Valhalla od premiery nie brakuje błędów i choć twórcy systematycznie pracują nad poprawą stanu pozycji, to część graczy wciąż nie może ukończyć fabuły lub poznać niektórych zadań. Mimo to w produkcji pojawia się coraz więcej mikrotransakcji, które dla społeczności stały się punktem spornym, a działania Ubisoftu są coraz mocniej krytykowane.

W połowie stycznia Ubisoft wydał dużą aktualizację, kilkanaście dni temu zapowiedziane zostały kolejne poprawki, jednak produkcja o wikingach nieustannie boryka się z pewnymi niedogodnościami. Część śmiałków nie może ukończyć wątku głównego Assassin's Creed Valhalla, a wielu informuje o kłopotach z poznaniem wszystkich zadań. To tylko część błędów, z którymi trzeba się mierzyć.

Gracze dostrzegają, że pomimo wciąż nieusuniętych bugów oraz braku interesujących, wcześniej obiecanych nowości, Assassin's Creed Valhalla otrzymuje coraz więcej mikrotransakcji. Sklep w grze jest regularnie aktualizowany, dzięki czemu sympatycy skrytobójców mogą kupować kosmetyczne przedmioty lub unikalne zbroje. Tytuł znajduje się na rynku od zaledwie trzech miesięcy, tymczasem już teraz za pieniądze kupimy tyle samo zestawów zbroi ile można zdobyć podczas standardowej rozgrywki.

To właśnie dodatki oraz znaczący wzrost ich liczby w porównaniu ze stanem z okresu premiery wywołał burzliwą dyskusję na Reddicie oraz oficjalnym forum gry. Klienci kwestionują podejście Ubisoftu, a wydawca jest bezpośrednio oskarżany o przedkładanie mikrotransakcji nad poprawę stanu gry.

Francuzi mogą wkrótce nieco zażegnać konflikt, gdyż w lutym Assassin's Creed Valhalla zostanie rozbudowany – wcześniej deweloperzy zapowiedzieli kolejne umiejętności, bronie, pancerze oraz aktywność zatytułowaną „River Raid”. Mimo atrakcji i pozytywnych zapowiedzi gracze dostrzegają, że historia Eivor wciąż ma wiele defektów, które wpływają na doświadczenie.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/02/assassins_creed_valhalla_backlash_as_fans_accuse_ubisoft_of_focusing_on_microtransactions_over_bug_fixes

Tagi: Assassin's Creed Valhalla mikrotransakcje Ubisoft