Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.02.2021 09:58
tomb raider
1375V

Tomb Raider z 1996 roku z nową, oficjalną wizją okładki. Square Enix świętuje 25-lecie marki

Square Enix oficjalnie uruchamił jubileuszowy program świętowanie 25-lecia powstania marki Tomb Raider.

Square Enix uruchomił nową stronę internetową, poświęconą jubileuszowi Tomb Raidera. Wydawca podkreśla w ten sposób fakt, że pierwsza przygoda Lary Croft powstała już w 1996 roku.

Wiadomo już, że na oficjalnej stronie co miesiąc uwaga poświęcana będzie kolejnej odsłonie Tomb Raidera. Otrzymywać mamy tam "nostalgiczne materiały, wykopane z archiwów", nowe wywiady z deweloperami i inne atrakcje.

Już teraz na rzeczonej witrynie czeka na fanów marki kilka atrakcji. Przede wszystkim to nowa wizja okładki pierwszego Tomb Raidera - grafikę Brenocha Adamsa znajdziecie tutaj. Pracownik Crystal Dynamics stworzył koncept tego, jak wyglądałaby dzisiaj okładka Tomb Raidera, gdyby tytuł lądował na rynku w 2021 r. Fani mają do dyspozycji grafikę w wysokiej rozdzielczości, tak by ustawić ją np. jako tapetę na pulpicie, albo ją wydrukować. Pakiet plików można pobrać tutaj.

Możliwe, że 25 października 2021 roku, czyli dokładnie w 25 rocznicę premiery pierwszego Tomb Raidera, Square Enix zapowie nową przygodę Lary Croft. Póki co wiadomo, że Netflix sięgnął po markę jako inspirację dla nowego serialu animowanego.

Źródło: https://tombraider25.square-enix-games.com/en-us/TR1996/blog/box-art-redesign/

Tagi: Crystal Dynamics Square Enix tomb raider