Tomb Raider i Skull Island w rękach Netflixa. Platforma przygotuje anime

Filmy i seriale
899V
Tomb Raider i Skull Island w rękach Netflixa. Platforma przygotuje anime
Wojciech Gruszczyk | 27.01.2021, 17:21

Netflix będzie zajmował się kolejnymi znanymi markami. Platforma we współpracy z Legendary Television zapewni widzom dwa nowe seriale animowane – z uniwersum Tomb Raidera i Skull Island.

Netflix i Legendary Television potwierdzają kolejne wspólne projekty. Tomb Raider i Skull Island otrzymają animacje, które w ciekawy sposób rozszerzą oba IP.

Netflix będzie rozwijał kinowe Monsterverse, które zostało zapoczątkowane w 2014 roku filmem „Godzilla”, a później rozbudowane przez „Kong: Skull Island” (2017), „Godzilla: King of the Monsters” (2019) i wciąż nadciągający „Godzilla vs. Kong” (2021). Platforma potwierdza, że historia będzie „nowym, epickim rozdziałem w całym uniwersum”.

Fabuła przedstawi losy rozbitków, którzy będą musieli przetrwać w najniebezpieczniejszym miejscu na Ziemi – na wyspie, która jest domem dla kolosalnych potworów. Animacja zostanie wyprodukowana i napisana przez Briana Duffielda („Underwater”, „The Babysitter”) oraz stworzona przez Jacoba Robinsona pod jego firmą „Tractor Pants”. Do projektu dołącza Powerhouse Animation, studio odpowiedzialne za docenione „Castlevanię" i „Blood of Zeus”.

Trzeba na pewno wyjaśnić, że Kong już otrzymał animację, ale Lara Croft dzięki pracy Netflixa trafi na zupełnie nowy teren. Akcja „Tomb Raidera” zostanie umiejscowiona po wydarzeniach związanych z rebootem trylogii gier Square Enix (2013-2018). Tasha Huo („Wiedźmin: Blood Origin”, „Red Sonja”) napisze scenariusz i zostanie producentem wykonawczym.

Źródło: https://variety.com/2021/tv/news/netflix-anime-skull-island-tomb-raider-video-game-1234893288/

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper