Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.02.2021 15:10
mlb the show 21
1213V

Sony z pierwszą grą na Xboksy Series X|S i Xboksa One. PlayStation potwierdza cross-play w MLB The Show 21

Sony właśnie zapowiedziało pierwszą swoją produkcję przygotowaną nie tylko na PlayStation 5 i PlayStation 4, ale również na Xboksy Series X|S oraz Xboksa One. MLB The Show 21 otrzyma nawet cross-play pomiędzy platformami.

Piekło zamarzło? Nie do końca. Dzisiaj możemy oficjalnie potwierdzić, że MLB The Show 21 zadebiutuje 20 kwietnia i produkcja będzie dostępna na PlayStation 5, PlayStation 4, Xboksach Series X|S oraz Xboksach One. Za tytuł odpowiada studio Sony.

Nie jest to jednak tak, że japoński producent postanowił podzielić się wielką marką. To MLB w zeszłym roku wymusiło na Sony koniec z ekskluzywnością i przygotowanie pozycji także na sprzęt Microsoftu.

Sytuacja jest jednak bardzo interesująca, ponieważ PlayStation potwierdziło także pełny cross-play – MLB The Show 21 pozwoli graczom na wspólną zabawę. Gra otrzyma także cross-progresję.

Nie możemy raczej liczyć, że w przyszłości na Xboksach Series X|S pojawi się główna historia Kratosa, a na PlayStation 5 sprawdzimy najnowszą przygodę Master Chiefa, ale sytuacja jest bardzo interesująca. Jak widać Sony nie chciało oddać IP, więc musi się nim podzielić.

Źródło: https://blog.playstation.com/2021/02/01/introducing-our-mlb-the-show-21-cover-athlete-fernando-tatis-jr/

Tagi: MLB The Show 21 playstation ps4 ps5 Sony xbox one xbox series x|s