Jaki telewizor do konsol w 2021 roku? Samsung przedstawia sprzęt do między innymi PS5 i Xbox Series X|S

News
3445V
Jaki telewizor do konsol w 2021 roku? Samsung przedstawia sprzęt do między innymi PS5 i Xbox Series X|S
Wojciech Gruszczyk | 29.01.2021, 14:04

Na rynku pojawiły się konsole nowej generacji, które zapewniają między innymi rozgrywkę w 120 klatkach na sekundę. W rezultacie warto posiadać odpowiedni telewizor, by móc cieszyć się najlepszą wersją przygotowywanych produkcji. Po jaki sprzęt warto sięgnąć w 2021 roku? Samsung przedstawił swoją ofertę.

Samsung jest jednym z producentów telewizorów, który chce zapewnić graczom, jak najlepszą jakość rozgrywki, a podczas targów CES ujawniono nowe telewizory Neo QLED i QLED. Inżynierowie korporacji zadbali o szereg nowych technologii, których zadaniem jest poprawienie doświadczenia wszystkich fanów gamingu. Firma podkreśla, że dotychczas te funkcje były dostępne wyłącznie dla wysokiej klasy monitorów dla graczy.

Younghun Choi, Executive Vice President at Visual Display Business, Samsung Electronics, mówi wprost, że firma przygotowała sprzęt dla użytkowników, którzy chcą czerpać garściami z najnowszych gier:

„Użytkownicy oczekują telewizorów z najwyższej półki, które zapewnią doskonałe wrażenia gamingowe, niezależnie od tego, czy chodzi o grę na komputerze, czy na konsoli. Dlatego w tegorocznej ofercie tak ważne było rozbudowanie i zoptymalizowanie kluczowych funkcji dla graczy, które do tej pory dostępne były w naszych monitorach. Usprawnienia, które znajdziemy w nowej linii Neo QLED i QLED pozwolą użytkownikom wykorzystać pełen potencjał gier nowej generacji.”

Jaki telewizor do konsol w 2021 roku? Samsung przedstawia sprzęt do między innymi PS5 i Xbox Series X|S

Najnowsze telewizory Samsunga pozwolą graczom cieszyć się rozgrywką w rozdzielczości 4K przy 120 klatkach na sekundę, więc podczas gry otrzymamy nie tylko wyrazisty obraz, ale również zainteresowani mogą liczyć na krótki czas reakcji, automatyczny tryb niskiej latencji, zmienną częstotliwość odświeżania i inne funkcje gamingowe stworzone z myślą o konsolach nowej generacji.

Samsung w Trybie Gra oferuje także nowy Panel Gracza (Game Bar), który umożliwia dostosować proporcje ekranu, sprawdzić współczynnik input laga czy podłączenie bezprzewodowych zestawów słuchawkowych. Korporacja wykorzystuje także sztuczną inteligencję, by w Trybie Gra optymalizować rozgrywkę.

„Rozdzielczość 4K, częstotliwość odświeżania 120 Hz i opóźnienie poniżej 5,8 ms sprawiają, że telewizory Neo QLED i QLED idealnie współpracują z konsolami nowej generacji”

Najnowsze telewizory Samsunga Q90A 50”, a także wszystkie pozostałe modele QLED o przekątnej ekranu wynoszącej co najmniej 55”, otrzymały także wsparcie technologii AMD FreeSync Premium Pro. Będzie to na pewno dobra opcja dla graczy na PC oraz konsolach, ponieważ klienci mogą liczyć na piękny HDR z oczekiwaną płynnością (bez rwania/przeskakiwania obrazu) oraz niską latencją.

Firma w linii Neo QLED i QLED na 2021 rok zapewniła także opcję dostosowania ekranu, by zmienić proporcje obrazu (21:9 lub 32:9) i podczas gry na PC cieszyć się rozgrywką niczym na profesjonalnych monitorach. W nowych telewizorach nie mogło także zabraknąć odpowiedniego dźwięku i w tym wypadku Samsung wykorzystuje rozwiązanie Dźwięk Podążający za Obiektem dla Gier – technologia działa w nowych modelach QLED korzystających z technologii AI i w tym wypadku dokładnie usłyszymy, z której strony pojawi się przeciwnik.

Jaki telewizor do konsol w 2021 roku? Samsung przedstawia sprzęt do między innymi PS5 i Xbox Series X|S

Źródło: Informacja prasowa: Samsung

Komentarze (126)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper