Samsung ujawnił Neo QLED, MicroLED-y i szykuje w telewizorach funkcje dla graczy

Gry
3260V
Samsung ujawnił Neo QLED, MicroLED-y i szykuje w telewizorach funkcje dla graczy
Wojciech Gruszczyk | 06.01.2021, 18:41

CES 2021 rozpocznie się dopiero w przyszłym tygodniu, ale Samsung już dzisiaj zorganizował swoją cyfrową konferencję, podczas której zaprezentowano kilka nowości. Producent szykuje ciekawe telewizory oraz interesujące funkcje dla graczy.

Samsung zapowiedział podczas konferencji „kwantowy skok dla technologii wyświetlania”, czyli ujawnił telewizory Neo QLED. Firma wykorzysta najnowocześniejszą  technologię we flagowych modelach 8K (QN900A) i 4K (QN90A). W tym wypadku klienci mogą liczyć na pełen pakiet nowości: nowe źródło światła Quantum Mini LED, którym steruje Quantum Matrix i wydajny procesor obrazu Neo Quantum.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Zaprojektowana przez firmę Samsung Quantum Mini LED ma zaledwie 1/40 wysokości konwencjonalnej diody LED. Zamiast soczewki do rozpraszania światła i zestawu do mocowania diody, Quantum Mini LED ma niewiarygodnie cienkie mikrowarstwy wypełnione wieloma diodami. Technologia Quantum Matrix umożliwia bardzo precyzyjne sterowanie gęsto rozmieszczonymi diodami, zapobiegając efektowi rozmazania (blooming) i umożliwiając użytkownikom czerpanie większej przyjemności z oglądania treści wyświetlanych zgodnie z zamierzeniami twórców.”

Samsung podkreśla, że propozycja zaoferuje widzom najlepszą jakość obrazu (ciemne obszary są ciemniejsze, a jasne bardziej rozświetlone), a dodatkowo producent zadbał o większą szczegółowość oraz dopracowany HDR. Natomiast procesor Neo Quantum poprawi możliwości upscalingu.

Jeśli zdecydujecie się na najdroższe modele (Neo QLED 8K) to możecie liczyć na niemal bezramkowy ekran (Infinity One Design), system zarządzania kablami (Slim One Connect) czy też kilka wysokiej klasy funkcji audio (między innymi Dźwięk Podążający za Obiektem (OTS) Pro lub dostosowany do przestrzeni SpaceFit Sound).

Samsung nie zapomniał także o funkcjach dla graczy – tutaj pomoże Super Ultrawide GameView, dzięki któremu możemy zmienić proporcję ekranu. Poznajcie najważniejsze szczegóły:

  • Samsung Health (dostępny na wybranych rynkach) niezauważalnie przekształca dom w prywatną siłownię, a nowa funkcja Smart Trainer niczym trener osobisty śledzi i analizuje postawę ćwiczącego w czasie rzeczywistym. Podczas treningu i po jego zakończeniu Smart Trainer dostarcza informacji zwrotnych na temat formy, pomaga liczyć powtórzenia i szacuje liczbę spalonych kalorii. Dzięki wideo i interaktywności zapewnianej przez obsługujące Bixby sterowanie głosowe, Samsung Health Smart Trainer podnosi jakość domowych ćwiczeń i pozwala je spersonalizować.
  • Za sprawą dwóch nowych, wyjątkowych funkcji Samsung zapewnia też najwyższą jakość wyświetlanych na telewizorze gier. Super Ultrawide GameView daje możliwość grania nie tylko na szerokim ekranie o proporcjach 21:9, ale wręcz na ekranie ultraszerokim, którego proporcje wynoszą 32:9. Szersze pole widzenia sprawia, że graczom nie umknie żaden detal czy zwrot akcji. Z kolei Game Bar (pasek gier) pozwala szybko monitorować i dostosowywać krytyczne aspekty gry – bez względu na to, czy chodzi o zmianę proporcji, sprawdzanie współczynnika input lag, czy podłączenie zestawu słuchawkowego. Warto również wspomnieć o funkcji FreeSync Premium Pro, która ogranicza klatkowanie obrazu, dzięki czemu gracze mogą cieszyć się idealnie płynną akcją.
  • Dzięki Google Duo użytkownicy mogą użyć telefonu, by nawiązać wysokiej jakości wideorozmowę, do której mogą dołączyć nawet 32 osoby – niezależnie od systemu operacyjnego jakiego używają. Aplikacja Google Duo umożliwia prowadzenie wideorozmów bezpośrednio przez dodatkową, podłączaną do telewizora przez USB inteligentną kamerę mogącą śledzić ruchy użytkownika. Oferuje ona ponadto możliwość automatycznego przybliżania i oddalania obrazu, dzięki czemu uczestnik rozmowy ma odpowiednią wielkość, a obraz zawsze pozostaje ostry.
  • PC on TV na urządzeniach Samsung to funkcja umożliwiająca podłączenie komputera do telewizora. W efekcie użytkownicy, korzystając z ekranu telewizora, do którego podłączone są mysz i klawiatura, mogą efektywnie pracować bądź uczyć się z domu. Rozwiązanie to pozwala na bezpośredni dostęp do MS Office 365 w przeglądarce internetowej telewizora, aby tworzyć i edytować dokumenty. Wystarczy na komputerze zainstalować aplikację Easy Connection i zalogować się na swoje konto Samsung – telewizor automatycznie połączy się z PC, umożliwiając wygodną pracę z domowego salonu.

Samsung ujawnił Neo QLED, MicroLED-y i szykuje w telewizorach funkcje dla graczy

Samsung szykuje także nowe Micro LED-y, które trafią do domów – komercyjne modele będą mniejsze względem aktualnie oferowanych propozycji (110” i 99”). Widzowie w tym wypadku mogą liczyć na konstrukcję Monolith Design, dzięki której ekran zajmuje ponad 99% powierzchni frontu.

„By w pełni wykorzystać potencjał ogromnego ekranu nowej linii MICRO LED, Samsung wprowadził i zoptymalizował szereg rozwiązań znanych z telewizorów Smart TV. Teraz widzowie mogą m.in. skorzystać z opcji 4Vue (Quad View), która pozwala na jednym ekranie wygodne oglądać treści pochodzące nawet z czterech różnych źródeł. W ten sposób kibice mogą podłączyć liczne urządzenia zewnętrzne, by śledzić równocześnie kilka rozgrywających się w tym samym czasie meczów, entuzjaści gamingu mogą z kolei oglądać w streamingu przewodnik po grze, jednocześnie w nią grając. A wszystko to w świetnej jakości i dużym rozmiarze.”

W nowej linii Micro LED-ów pojawi się także Majestic Sound – system 5.1 nie potrzebuje zewnętrznego głośnika, by jak to ładnie ujął Samsung: „przekształcić każde pomieszczenie w luksusowe domowe kino”.

Samsung ujawnił Neo QLED, MicroLED-y i szykuje w telewizorach funkcje dla graczy

Samsung zapewni także nowe modele The Frame, które będą o połowę smuklejsze względem poprzedniej generacji, a na rynku pojawią się ramy w pięciu nowych kolorach. Klienci otrzymają także możliwość wybrania spośród dwóch spersonalizowanych stylów (Modern i Beveled).

Klienci nowych urządzeń mogą także liczyć, że Samsung zadba o kilka elementów proekologicznych (zmniejszenie śladu węglowego i poprawa efektywności energetycznej, ekoopakowanie, pilot zasilany energią słoneczną) oraz przystępność (przenoszenie napisów, powiększanie wyświetlania języka migowego, dźwięk z wieloma wyjściami, poprawiony przewodnik głosowy).

Samsung ujawnił Neo QLED, MicroLED-y i szykuje w telewizorach funkcje dla graczy

Źródło: Informacja prasowa: Samsung

Komentarze (107)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper