Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.01.2021 21:23
Control Ultimate Edition
3386V

Control Ultimate Edition trafi do PS Plus, więc gracze żądają refundacji na PS5 i PS4

Sony ujawniło kapitalna ofertę PS Plus, ale okazuje się, że nie wszyscy są zadowoleni. Część graczy kupiło Control Ultimate Edition właśnie ze względu na ulepszenia oferowane na PS5, ale produkcja trafi wkrótce do abonamentu Sony. Klienci żądają refundacji.

W zeszłym roku pisaliśmy o sporych kontrowersjach związanych z zapowiedzią Control Ultimate Edition. Wielu graczy nie mogło uwierzyć, że Remedy nie zapewni bezpłatnego przejścia z poprzedniej na aktualną generację – w końcu klienci zapłacili za pozycję i chcieli otrzymać ulepszenia za darmo.

Część fanów zapłaciło ponownie za grę ze względu na wydanie na PS5 i zapowiedziane ulepszenia, ale Control Ultimate Edition wyląduje w ofercie PlayStation Plus. Co na to zainteresowani? W Sieci łatwo znajdziecie opinie oburzonych klientów, którzy nawet nigdy nie włączyli pozycji Remedy, ponieważ czekali na nową wersję, a teraz okazuje się, że tytuł będzie dostępny w katalogu PS Plus.

W tym gronie są gracze, którzy już drugi raz kupili Control (raz na PS4 i później na PS5), a teraz przed premierą wersji na PlayStation 5 (z ulepszeniami) pojawiła się wiadomość o propozycji Sony.

Problemem okazuje się dostępność Control Ultimate Edition w PlayStation Store, ponieważ grę można było zamówić już w styczniu, więc wielu klientów zdecydowało się kupić tytuł ze względu na nadciągające wydanie na PlayStation 5... Okazuje się w dodatku, że gracze nie mogą zwrócić tytułu, ponieważ dokonali zakupu w okolicy wrzucenia produkcji do oferty i od tego czasu minęło już 14 dni – polityka zwrotów Sony nie zezwala na oddawanie pozycji, gdy miną dwa tygodnie.

Trzeba jeszcze zaznaczyć, że pierwszy raz w historii jesteśmy świadkami, że w ofercie PS Plus pojawiła się nowa produkcja, którą wcześniej mogliśmy kupić. Część poszkodowanych uważa, że Sony musi przyjąć ich zwrot, ponieważ jest to „zamówienie przedpremierowe”, ale jednak nic nie wskazuje na to, by japońska korporacja chciała oddać pieniądze za grę.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-01-28-control-ultimate-edition-owners-call-for-refunds-after-news-of-ps5-launch-via-ps-plus

Tagi: 505 Games Control Ultimate Edition Remedy Entertainment