Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.01.2021 19:37
Control Ultimate Edition
2149V

Control Ultimate Edition w szczegółach. Remedy ujawnia ulepszenia dla PS5 i Xboksa Series X|S

Na początku przyszłego miesiąca zadebiutuje Control Ultimate Edition. Ulepszona wersja gry będzie dostępna na konsolach dwóch generacji, ale posiadacze mocniejszych platform mogą liczyć na kilka ciekawych ulepszeń. Twórcy zdradzają szczegóły i przygotowują na rozgrywkę.

Control Ultimate Edition zadebiutuje 2 lutego i produkcja od premiery będzie dostępna w ramach abonamentu PlayStation Plus. Jest to na pewno ciekaw zagrywka Remedy, ponieważ deweloperzy mogą mieć pewność, że przynajmniej część graczy wybaczy im zeszłoroczne afery związane z przeniesieniem Control na nową generację.

Thomas Puha odpowiedzialny za komunikację ze społecznością w Remedy potwierdził, że Control Ultimate Edition otrzyma na PlayStation 5 i Xboksach Series X dwa tryby: 60fps Performance Mode (60 fps) i Graphics Mode (30fps + ray tracing). Posiadacze Xboksów Series S skorzystają wyłącznie z opcji 60 fps, więc nie otrzymają ulepszonego świata przez RT.

Gracze nie przeniosą stanów rozgrywki z Control (PlayStation 4 / Xbox One), ponieważ deweloperzy wrzucili pozycję na nowy silnik i nie ma możliwości, by zaoferować taką funkcję. W Ultimate Edition powrócą osiągnięcia i trofea – zestaw będzie identyczny, jak w przypadku podstawki, ale będziemy mogli ponownie zdobyć calaka lub platynę.

Jeśli zamierzacie grać na PlayStation 5, to skorzystacie z Aktywności, Porad oraz wsparcia kontrolera DualSense.

Źródło: Twitter: RiotRMD i ControlRemedy

Tagi: 505 Games Control Ultimate Edition Remedy Entertainment