Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.01.2021 13:28
Netflix Direct
2391V

Netflix Direct ma zostać wprowadzony na całym świecie. Oglądanie treści jak w TV

Netflix przez kilka miesięcy testował nowy styl dystrybucji swoich treści w ramach programu Direct. Okazało się, że ten pomysł zostanie wdrożony nie tylko we Francji, ale globalnie.

O tym, że Netflix eksperymentuje z opcjonalnym nadawaniem treści jak w tradycyjnych stacjach TV donosiliśmy już w listopadzie. Okazuje się, że firma wprowadzi we wszystkich regionach ten pomysł, czyli Netflix Direct.

W ramach opcji Direct otrzymamy narzuconą z góry ramówkę treści wideo, tak jakbyśmy oglądali stację telewizyjną. Kolejne materiały w Netflix Direct uruchamiane będą w narzuconym wcześniej porządku - zgodnie z godzinowym harmonogramem.

"Chcemy wprowadzić to rozwiązanie globalnie, ponieważ naprawdę się u nas sprawdziło. Nasi abonenci mogą całkowicie pominąć przeglądanie, nacisnąć jeden przycisk, a my wybierzemy dla nich tytuły do natychmiastowego odtworzenia. To świetny mechanizm, który sprawdza się w obecnej sytuacji - powiedział Gregory K. Peters, COO Netfliksa.

Opcja Netflix Direct będzie dostępna bez dodatkowych opłat. Nie wiadomo jeszcze, kiedy zostanie uruchomiona globalnie. Póki co trwają testy na wybranych systemach Smart TV.

 

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/netflix-direct-kanal-linearny-jak-dziala-cena-opinie

Tagi: netflix netflix direct