Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.11.2020 11:04
Netflix Direct
1197V

Netflix Direct. Platforma testuje opcję nadawania treści jak w stacjach TV

Netflix eksperymentuje z nowymi pomysłami dotyczącymi odtwarzania swoich treści. Tym razem chodzi o serwis zwany Direct.

Netflix rozpoczął testowanie we Francji usługi Direct, która w zamierzeniach ma przypominać tradycyjną stację telewizyjną.

W ramach serwisu Direct widzowie mają do dyspozycji ustaloną z góry ramówkę treści wideo. Kolejne materiały odpalane są, tak jak w tradycyjnych stacjach TV, w określonym i narzuconym wcześniej porządku.

Póki co takie rozwiązanie dostępne jest w ramach testu tylko z poziomu przeglądarki internetowej we Francji dla części użytkowników. W grudniu opcja Netflix Direct ma zostać udostępniona wszystkim mieszkańcom Francji - bez dodatkowych opłat.

Netflix zdecydował się na taki pomysł w związku z tym, że we Francji platforma ma wielu starszych użytkowników, którzy przyzwyczajeni są do tradycyjnego modelu dystrybucji treści, znanego z TV. Nie wiadomo jeszcze czy taki pomysł zostanie udostępniony w innych krajach.

Niestety przed Netlixem trudniejszy okres. Pandemia Covid-19 znów wywołuje utrudnienia lub w ogóle uniemożliwia prace nad planach filmowych, co ma poważny wpływ na plany takich platform VOD jak HBO GO czy właśnie Netflix.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/netflix-serwis-direct-telewizja-linearna

Tagi: Netflix netflix direct seriale tv