Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 24.01.2021 10:47
Xbox
2917V

Xbox wyciśnie ze swoich klientów jeszcze więcej pieniędzy - sugeruje analityk branżowy

Daniel Ahmad, branżowy analityk, stwierdził, że Microsoft będzie szukał kolejnych sposobów na to, aby wycisnąć ze swoich klientów jak najwięcej pieniędzy.

Założyciele Xboksa próbował podnieść ceny za subskrypcję Xbox Live Gold, lecz pod naporem krytyki graczy Microsoft musiał zrezygnować ze swojego ruchu i przeprosić swoją społeczność. Według jednego z branżowym analityków, korporacja z Redmond będzie próbowała innymi ruchami wycisnąć ze swoich klientów większe pieniądze.

Daniel Ahmad w swoim najnowszym wpisie na Twitterze postanowił wziąć na warsztat ruchy Microsoftu na przestrzeni ostatnich miesięcy. Insider stwierdza, że firma znajdzie nowe, inne rozwiązania, aby wydobyć jeszcze więcej kasy od swojej społeczności.

Analityk stwierdza, że "zieloni" podejmą wiele kroków, które będą obracać się wokół Xbox Game Passa (choć na pierwszy rzut oka może tak się nie wydawać). Firma podobno dąży do zachęcenia jak największej ilości osób do zakupu abonamentu (który w bogatszej wersji również oferuje Xbox Live Gold), a wczorajsze zrezygnowanie z XLG było - według Daniela - spowodowane tym, że Microsoft nie chce stracić tak wielu potencjalnych odbiorców, tak jak było to w przypadku Xboksa One.

Co więcej, analityk stwierdza, że korporacja już parę miesięcy temu planował ogłosić darmową, sieciową rozgrywkę w produkcjach free 2 play. Ogłoszenie to ujrzało światło dzienne wczoraj dlatego, iż Microsoft nie chciał zaognić całej nieprzyjemnej sytuacji.

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2021/01/microsoft_will_find_solution_to_increase_revenue_per_xbox_user_says_industry_analyst

Tagi: Microsoft Xbox xbox game pass xbox live gold