Xbox przyznaje się do błędu. Korporacja wycofuje się z podwyżki cenowej usługi Live Gold

News
3350V
Xbox przyznaje się do błędu. Korporacja wycofuje się z podwyżki cenowej usługi Live Gold
Kajetan Węsierski | 24.01.2021, 23:27

Microsoft błyskawicznie wycofał się ze swojej decyzji o prawie dwukrotnej podwyżce cen za Xbox Live Gold. Firma decyduje się wrócić do dawnych kwot i dorzuca nieco od siebie.

Wczorajsza informacja o podwyższeniu cen za Xbox Live Gold przez Microsoft spotkała się z ogromną burzą i masą kontrowersji. Wiele osób w dość bezpośredni sposób wyraziło swoje niezadowolenie z decyzji, którą podjęto w szeregach gigantów branży. Nawet polskie ceny nie pozostawiły złudzeń - za sześć miesięcy mielibyśmy płacić od teraz tyle samo, co wcześniej za pełen rok!

Na szczęście odzew graczy był tak głośny, że Microsoft zdecydował się odejść od swoich planów. Firma przeprosiła za podjęcie tak błędnej decyzji na swoich kanałach społecznościowych oraz w specjalnym wpisie na oficjalnej stronie, a przy tym oznajmiła, że decyzja o podwyższeniu cen zostaje natychmiastowo cofnięta. Xbox Live Gold będzie dalej kosztował dokładnie tyle samo. Na Twitterze możemy przeczytać:

Dzisiejszy dzień nie był przyjemny. Zawsze staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, ale dziś zdecydowanie przestrzeliliśmy.

Słyszymy Was i wycofujemy nasze aktualizacje cen Xbox Live Gold.

To jednak nie koniec dobrych informacji! Xbox poinformował, że wraz z tą decyzją, usuwają wymaganie posiadania usługi Live Gold w kontekście grania przez Internet w gry Free-To-Play. Ekipa poinformowała, że natychmiast biorą się do pracy, aby wprowadzić tę zmianę jak najprędzej już w najbliższych miesiącach. Cóż, trzeba przyznać, że wiedzą, jak wybrnąć z trudnej sytuacji!

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2021/01/microsoft_admits_it_messed_up_and_will_no_longer_increase_the_price_of_xbox_live_gold

Komentarze (261)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper