Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.01.2021 16:18
Codemasters x EA
991V

Take-Two nie będzie walczyć o Codemasters, więc EA kupi studio. Wydawca GTA szuka innych zespołów

Take-Two nie zamierza sięgać głębiej do kieszeni, by walczyć o Codemasters z Electronic Arts. Wydawca serii GTA oficjalnie wycofał ofertę i potwierdził poszukiwanie nowych zespołów, które pozwolą na przygotowanie kolejnych gier.

Nie będzie wielkiej walki o Codemasters. Take-Two w listopadzie osiągnęło wstępne porozumienie z deweloperami odpowiedzialnymi za markę DiRT, ale Electronic Arts przebiło ofertę, na którą nie zamierza odpowiedzieć wydawca serii Grand Theft Auto.

Take-Two potwierdziło, że wycofuje swoją propozycję, ale korporacja zamierza działać, by w przyszłości poszerzyć swoje struktury i móc przygotowywać więcej gier. Aktualnie jednak nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się nowych ofert, bo jak wiadomo, znalezienie firm, które mogą pomóc w odpowiednim rozwoju, nie jest łatwe.

Teraz możemy mieć pewność, że to Electronic Arts kupi Codemasters i dołączy do swojego katalogu takie marki jak: DiRT, F1, GRID, Onrush, Project CARS czy też w przyszłości WRC. Nie będzie też raczej zaskoczeniem, gdy jeden z zespołów studia zajmie się stworzeniem nowej odsłony serii Need for Speed lub przynajmniej będzie pomagał w rozwoju IP.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/take-two-officially-pulls-its-offer-for-codemasters-following-accepted-ea-bid/

Tagi: Codemasters EA Electronic Arts Take-Two