Iza Łęcka Iza Łęcka 22.01.2021 10:19
cyberpunk 2077 zwroty
3146V

Cyberpunk 2077 zaskakuje. Gracze otrzymują pieniądze za zwroty, ale dalej mają dostęp do pozycji

W zeszłym roku CD Projekt RED prowadził szeroko zakrojoną akcję zwrotów Cyberpunka 2077. Gracze na wszystkich platformach i w obu dystrybucjach mogli oddać produkcję, a następnie na konta powracały pieniądze. Okazuje się jednak, że wydawca nie w każdym przypadku odbiera dostęp do gry, a niektórzy otrzymali refundację za wersje kolekcjonerskie, nadal posiadając wszystkie ich elementy.

Cyberpunk 2077 w dniu premiery nie odznaczał się zadowalającą jakością na konsolach poprzedniej generacji, co poskutkowało zwrotami dokonywanymi przez CD Projekt RED, Sony oraz Microsoft. Każdy niezadowolony gracz mógł wypełnić wniosek, dzięki któremu dochodziło do refundacji.

Zazwyczaj klienci tracili dostęp do tytułu, co było dla nich wielkim zaskoczeniem, ale owa sytuacja nie miała miejsca w każdym przypadku. Pojawiają się sygnały, że niektórzy gracze otrzymali zwrot pieniędzy, jednak nadal mogą ogrywać pozycję Polaków:

„Co dziwne, [ja] nadal mam dostęp do gry przez mojego Xboksa, nie pokazuje się jako zwrócona, mimo że wysłałem im kod. Nie mam pojęcia, jak to się skończy na dłuższą metę”.

W przytoczonej kwestii zakupiona została cyfrowa wersja przygody V poza PlayStation Store lub sklepem Microsoftu – pomimo to CD Projekt RED oddał pieniądze.

Okazuje się, że wydawcy polskiej gry nie odbierają także wszystkich wersji fizycznych. Część graczy najpewniej musiało odesłać lub przynieść pudełka do lokalnych sklepów, tymczasem VICE Games opisuje sprawę klienta, który kupił kolekcjonerkę i otrzymał więcej pieniędzy niż zapłacił.

Przez PayPal zwróconych zostało blisko 300 dolarów, natomiast wydanie specjalne kosztowało 250 dolarów – różnicę stanowił podatek od sprzedaży. Zainteresowany chciał przekazać wszystkie elementy zestawu, ale CD Projekt nie odbiera jego gry, co jednak może ulec zmianie w przyszłości.

Obecnie wielu sympatyków wirtualnej rozgrywki otrzymuje pieniądze, choć nadal mogą korzystać z uroków Night City. Jest to bez wątpienia nietypowa sytuacja dla wszystkich – deweloperów, wydawcy oraz graczy.

Źródło: https://www.vice.com/en/article/g5bmmx/people-are-getting-cyberpunk-2077-refunds-and-getting-to-keep-the-game
https://kotaku.com/report-250-collectors-edition-of-cyberpunk-2077-gets-1846104387

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077