Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.01.2021 00:57
PS5 wykupione
14205V

PS5 wróciło do sklepów i boty wykupiły ponad 2000 konsol. Sklep chce interweniować

Początek nowego roku przywraca stare problemy. PS5 wróciło dzisiaj do sklepów, ale wystarczyło kilka minut, by cała partia urządzeń została wykupiona. Jedna z firm potwierdziła, że jej użytkownicy zabezpieczyli ponad 2000 konsol.

Jeszcze przed premierą PS5 pojawiły się niepokojące sygnały dotyczące dostępu do PlayStation 5. Konsole były wciąż wykupowane przez boty i sytuacja nie wygląda lepiej w 2021 roku. Nowa partia konsoli trafiła dzisiaj do między innymi brytyjskiego GAME, ale urządzenia zostały wykupione w kilka minut.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, ale okazuje się, że normalni klienci nie mieli najmniejszych szans, by kupić PlayStation 5 – w mediach społecznościowych pojawiły się informacje od graczy korzystających z bota „Carnage”, dzięki któremu udało się wykupić dzisiaj ponad 2000 konsol.

Firma odpowiedzialna za Carnage Bot chwaliła się na Twitterze dzisiejszymi „łowami”, a według przedstawionych informacji – „za każdym razem jest coraz łatwiej” wykupić wszystkie sztuki PlayStation 5.

W Sieci pojawiło się wiele negatywnych opinii od klientów, którzy wierzyli, że na początku 2021 roku uda się im kupić PS5, ale sytuacja jest wciąż fatalna. Problemy dostrzegł GAME i firma chce interweniować – będzie teraz sprawdzać wszystkie oferty i gracze otrzymają możliwość kupienia tylko jednej konsoli na zamówienie.

Tak jednak wyglądają wiadomości od szczęśliwych użytkowników bota:

PS5 wykupione 1

PS5 wykupione 2

PS5 wykupione 3

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/scalper-bot-firm-claims-it-secured-2000-ps5-orders-from-game-uk-today/

Tagi: playstation 5 ps5 Sony