Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.12.2020 15:45
PS5 wykupione przez handlarzy
3213V

PS5 i Xbox Series X|S skłoniły polityków do działań przeciwko handlarzom. Brytyjczycy chcą zmian

Fatalna sytuacja z dostępem do PlayStation 5 i Xboksów Series X|S może mieć w pewien sposób szczęśliwe zakończenie. Brytyjscy politycy dostrzegają gigantyczny problem i chcą zmian w prawie, by handlarze nie mogli wykupować konsol i sprzedawać ich z ogromnym zyskiem.

Na terenie Wielkiej Brytanii wciąż działa grupa, która specjalizuje się w wykupowaniu między innymi nowych konsol – urządzenia następnie trafiają na aukcje. Według ostatnich danych, dzięki takim transakcjom handlarze zgromadzili miliony.

Brytyjczycy chcą działać i sześć Szkockich Partii Narodowych złożyło w poniedziałek wniosek, który ma „zakazać odsprzedaży konsol do gier i komponentów komputerowych po cenach znacznie przekraczających zalecaną przez producenta cenę detaliczną”.

Trzeba na pewno zaznaczyć, że jest to wniosek, który dopiero wzywa do debaty, jednak już teraz łącznie 9 posłów zainteresowało się sprawą. Propozycja ma także wpłynąć na boty, ponieważ rządzący chcą, by oprogramowanie wykorzystywane przez handlarzy w celu ominięcia kolejek zostało uznane za nielegalne.

Tak dokładnie prezentuje się wniosek:

„Nowe wersje konsol do gier i komponentów komputerowych powinny być dostępne dla wszystkich klientów nie większej niż w zalecanej przez producenta cenie detalicznej i nie powinny być kupowane hurtowo za pomocą automatycznych botów, które często omijają maksymalne ilości zakupu narzucone przez sprzedawcę detalicznego”

Według przedstawionych informacji, boty mają negatywnie wpływać na sprzedaż, ponieważ konsole nie trafiają do „prawdziwych graczy”, a zamiast tego zachęcają do działalności cyberprzestępczej.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/uk-politicians-call-for-action-against-ps5-and-xbox-series-scalpers/

Tagi: playstation 5 ps5 Xbox Series S xbox series x xbox series x|s