Iza Łęcka Iza Łęcka 20.01.2021 11:15
CD Projekt Logo Pozew Zbiorowy
2663V

CD Projekt otrzymał kolejny pozew zbiorowy przez problemy Cyberpunka 2077. Firma zapowiada aktywną obronę

CD Projekt potwierdził otrzymanie drugiego pozwu zbiorowego, który jest konsekwencją kontrowersyjnego debiutu przygody V. Polskie przedsiębiorstwo planuje bronić się przed wszelkimi oskarżeniami.

Przedstawiciel polskiego zespołu omówił plan naprawczy Cyberpunka 2077, jednak w całej aferze z konsolową wersją pozycji nie możemy zapomnieć o inwestorach, którzy czują się pokrzywdzeni, wprowadzeni w błąd i nie zgadzają się z działaniami studia odpowiedzialnego za jedną z najważniejszych gier ostatnich lat.

Informowaliśmy już o kolejnych kancelariach, które są chętne w pomocy inwestorom, tymczasem CD Projekt potwierdził otrzymanie już drugiego pozwu zbiorowego. Ponownie sprawą zajmują się prawnicy ze Stanów Zjednoczonych:

„Zarząd spółki CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) informuje, iż otrzymał od współpracującej ze Spółką kancelarii prawnej potwierdzenie złożenia przed Sądem Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla okręgu Centralnej Kalifornii drugiego cywilnego pozwu zbiorowego, przez kancelarię działającą w imieniu grupy posiadaczy amerykańskich papierów wartościowych notowanych pod symbolami “OTGLY” oraz “OTGLF” i opartych na akcjach Spółki. Treść pozwu w tym jego przedmiot i zakres jest tożsama z pozwem, o którym Spółka informowała w RB 68/2020 z dnia 25 grudnia 2020 roku”.

CD Projekt zaznacza, że pozew nie określa wartości świadczenia, ale spółka „podejmie aktywną obronę przed wszelkimi tego typu roszczeniami”. Kolejne miesiące mogą być bardzo intensywne dla działu prawnego przedsiębiorstwa, który zmierzy się ze specjalistami zajmującymi się pozwami zbiorowymi z USA.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/cd-projekt-responds-to-another-cyberpunk-2077-class-action-lawsuit/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077 pozew zbiorowy