Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.01.2021 21:17
Cyberpunk 2077 V
1223V

Cyberpunk 2077 z kolejnym pozwem zbiorowym z USA. CDP RED oskarżony o wprowadzenia w błąd i zatajanie prawdy

CD Projekt RED zmierzy się z jeszcze jedną kancelarią ze Stanów Zjednoczonych. RM Law złożyło pozew zbiorowy z powodu problematycznej premiery Cyberpunka 2077. Jest to już piąta firma z USA, która zamierza walczyć o pieniądze dla inwestorów.

Cyberpunk 2077 trafił pod lupę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a w zeszłym tygodniu już czwarta kancelaria ze Stanów Zjednoczonych potwierdziła walkę z CD Projekt RED o pieniądze inwestorów. To jednak nie koniec problemów, ponieważ prawnicy z Pensylwanii również zostali zaangażowani w sprawę.

RM Law potwierdziło dzisiaj złożenie pozwu zbiorowego, ponieważ zdaniem specjalistów – polskie studio wprowadziło w błąd inwestorów i klientów dostarczając na rynek niedopracowane wersje Cyberpunka 2077.

„W pozwie zarzuca się, że przez cały okres oskarżeni składali fałszywe i/lub wprowadzające w błąd oświadczenia i/lub nie ujawnili tego, że: (1) Cyberpunk 2077 był praktycznie niegrywalny na konsolach Xbox lub PlayStation obecnej generacji ze względu na ogromną liczbę błędów; (2) w rezultacie Sony usunęło Cyberpunka 2077 ze sklepu PlayStation, a Sony, Microsoft i CD Projekt zostały zmuszone do zaoferowania pełnego zwrotu kosztów gry; (3) w konsekwencji CD Projekt poniósł uszczerbek na reputacji i szkodę majątkową; oraz (4) w rezultacie oświadczenia pozwanych na temat ich działalności, operacji i perspektyw były zasadniczo fałszywe i wprowadzające w błąd i / lub we wszystkich odpowiednich momentach brakowało im racjonalnych podstaw. Kiedy prawdziwe szczegóły zostały opublikowane, pozew twierdzi, że inwestorzy ponieśli szkody”.

Jest to już piąta kancelaria ze Stanów Zjednoczonych, która postanowiła odpowiadać w imieniu inwestorów oraz graczy:

  1. RM Law
  2. Schall Law
  3. Rosen Law
  4. Bragar Eagel & Squire
  5. Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz

Wcześniej CD Projekt RED zapowiedział aktywną obronę przed takimi oskarżeniami.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/77249/cd-projekt-is-now-being-sued-by-five-law-firms-over-cyberpunk-2077/index.html

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077