Iza Łęcka Iza Łęcka 19.01.2021 10:34
Xbox Series Z
3125V

Xbox Series Z jako konsola przenośna. Koncepcja fana zbiera pochwały

Microsoft nie pokusił się o zaprezentowanie trzeciego urządzenia z rodziny Xbox Series, choć niektórzy gracze podrzucają pomysł stworzenia przenośnej konsoli. Choć powstanie takiej wersji urządzenia jest mało prawdopodobne, fanowska koncepcja Xboksa Series Z została przyjęta ze sporym entuzjazmem.

Tuż po pokazie Xboksa Series X Phil Spencer wspominał, że Microsoft zapewni różnorodne urządzenia, które rozbudują nową markę. Poznaliśmy już Xboksa Series S, swego czasu szef marki Xbox wspomniał o sprzęcie podobnym do chromecasta – a co powiedzielibyście na handheld?

Poniższą wizję przedstawił jeden z sympatyków giganta z Redmond, który opracował projekt otwieranej, przenośnej konsoli, posiadającej duży ekran oraz mały, dotykowy wyświetlacz do nawigacji po menu. Do całości zostały dołożone d-pad, przyciski funkcyjne oraz dwa wysuwane analogi.

Pomysł gracza, który w swoich mediach społecznościowych przedstawia różnorodne, odmienione sprzęty, zyskuje coraz większą popularność, potraktujmy go jednak jako sporą ciekawostkę. Trzeba przyznać, że konsola przenośna z dostępem do katalogu Xbox Game Pass mogłaby okazać się prawdziwym przebojem. Microsoft wciąż rozwija Cloud Gaming, a za pośrednictwem XGP planuje oferować następne gry na urządzenia mobilne, jednak zapewne znaleźliby się chętni, którzy sprawdziliby możliwości sprzętu.

Źródło: https://www.windowscentral.com/xbox-series-z-handheld-fan-art-imagines-future-xbox-portable

Tagi: Xbox Xbox series xbox series x Xbox Series Z