Nowy Xbox Series z Xbox Game Pass Platinum? Microsoft może zaoferować kolejny sprzęt

Plotka
3309V
Nowy Xbox Series z Xbox Game Pass Platinum? Microsoft może zaoferować kolejny sprzęt
Wojciech Gruszczyk | 23.10.2020, 14:01

Microsoft przygotowuje się do premiery Xboksa Series X i Xboksa Series S, ale najwidoczniej korporacja planuje już kolejny ruch. Phil Spencer wspomniał o możliwości przygotowania trzeciego urządzenia, które może nawet wylądować w zestawie z nowym Xbox Game Pass.

Od 10 listopada wszyscy zainteresowani gracze będą mogli doświadczyć nowej generacji za pomocą Xboksa Series X i Xboksa Series S, ale najwidoczniej nie są to jedyne urządzenia z „serii”. Phil Spencer podczas rozmowy z redakcją Stratechery nie ukrywał, że Microsoft planuje przygotowanie kolejnego urządzenia – teraz jednak nie będzie to zwykła konsola, a dongle przypominający Chromecast:

„Sądzę, że jeśli pomyślisz o dongle'ach i innych rzeczach, które ktoś chciałby po prostu podłączyć do telewizora i grać przez xCloud, zobaczysz tańszy sprzęt jako część naszego ekosystemu. Możesz sobie wyobrazić, że mamy nawet coś, co właśnie włączyliśmy do abonamentu Game Pass, a co daje ci możliwość strumieniowego przesyłania gier z xCloud do telewizora przy zakupie kontrolera”

Szef marki Xbox wspominał również o usłudze Xbox Game Pass Platinum, która obok standardowego Xbox Game Pass zapewni graczom właśnie nowy sprzęt do podłączenia do TV. Klient miałby w tej sytuacji płacić za abonament, a w zamian otrzymywałby dongle i dostęp do Cloud Gamingu. Identycznie działa teraz Xbox All Access, ale w tym wypadku całość ma skupić się wyłącznie na małym urządzeniu opartym na chmurze.

Warto przypomnieć, że Microsoft nawiązał już współpracę z Samsungiem, by w nowych telewizorach pojawiał się właśnie Cloud Gaming (xCloud) z Xbox Game Pass. Korporacja z Redmond może w 2021 roku jeszcze mocniej inwestować w usługi, ponieważ cała infrastruktura chmury ma zostać przeniesiona na Xboksy Series X.

Co sądzicie o pomyśle na kolejny Xbox Series (Y?), który mógłby skupić się na chmurze? Sprawdźcie nasze wrażenia z Cloud Gamingu i zobaczcie zestawy prezentowane przez Xbox Polska.

Źródło: https://www.theverge.com/2020/10/23/21529925/xbox-tv-streaming-stick-xcloud-cloud-gaming-phil-spencer-interview

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych