Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 16.01.2021 15:30
Nintendo Switch wyniki Japonia
904V

Nintendo zmiażdżyło konkurencję w Japonii. Switch stanowił aż 87% wszystkich sprzedanych konsol

O tym, jak dużym fenomenem jest Nintendo Switch, nie trzeba się rozwodzić. Wyniki z Japonii pokazuję jednak, że czas mija, a zainteresowanie zdaje się rosnąć!

Nintendo Switch to konsola, która perfekcyjnie wpasowała się w zapotrzebowanie rynku. Hybrydowy sprzęt umożliwia przenośne granie w ogromne hity - zarówno te na wyłączność, jak i największe AAA zewnętrznych studiów. Fenomen potwierdzają choćby najnowsze wyniki ze Stanów Zjednoczonych, gdzie urządzenie cieszyło się gigantyczną popularnością - choć debiutowało kilka lat temu.

Teraz okazuje się, że podobny szał panował także w Japonii. I nie może to dziwić - mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni słyną z fascynacji graniem przenośnym oraz ich rodzimymi sprzętami. Jak wynika z danych zebranych przez Famitsu oraz organizację KADOKAWA, na 6,85 miliona sprzedanych tam konsol, aż 6 milionów stanowiły egzemplarze Nintendo Switch. Daje to zawrotny wynik 87% udziału w rynku.

Oznacza to, że choć czas mija, urządzenia sprzedają się coraz lepiej! Wynik w 2020 roku był bowiem aż o 30% lepszy, niż w poprzedzającym go 2019. Wynik może robić wrażenie i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość, jeśli chodzi o Nintendo. Choć bowiem ostatnie miesiące to posucha od głośnych tytułów (nadchodzące mają być znacznie lepsze), konsola wciąż była niezwykle rozchwytywana.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-01-15-87-percent-of-all-consoles-sold-in-japan-last-year-were-nintendo-switch-japan-annual-report

Tagi: japonia nintendo switch sprzedaż switch