Iza Łęcka Iza Łęcka 15.01.2021 13:35
Pokemon Diamond and Pearl
830V

Pokemon Diamond and Pearl Remake jeszcze w tym roku na Switchu? Nintendo może wkrótce zapowiedzieć grę

Obecnie Nintendo świętuje 35- lecie marki Super Mario, tymczasem nadciąga kolejna okazała rocznica. Z okazji 25- lecia serii Pokemon Japończycy mogą ogłosić powstanie odświeżonej wersji Pokemon Diamond and Pearl.

Ostatnio sympatycy Big N nie mogą narzekać na atrakcje. Z okazji rocznicy Super Mario ogłoszone zostało specjalne wydanie Nintendo Switcha oraz przedstawiono zwiastun Super Mario 3D World + Bowser’s Fury. Wydaje się jednak niezwykle prawdopodobne, że niedługo gigant branży pokusi się o kolejne ogłoszenie - tym razem interesujące dla fanów Pokemonów. Po wczoraj ukazanym New Pokemon Snap, na rynku może zadebiutować odświeżone wydanie jednej z odsłon serii.

Zgodnie z informacjami zawartymi na fanowskiej stronie Centro Pokemon, Nintendo może pracować nad remakiem Pokemon Diamond and Pearl, który przeznaczony byłby na Nintendo Switcha - taką nowinę mają sugerować doniesienia od osoby blisko współpracującej z The Pokemon Company oraz powstanie witryny diamondpearl.pokemon.com, do której obecnie dostęp jest zablokowany. Szacuje się, że do ujawnienia gry dojdzie w lutym - data idealnie wpasowałaby się w świętowanie 25-lecia IP. Jeden z informatorów, który swego czasu przedstawił daty zbliżających się Nintendo Directów twierdzi, że Japończycy będą planowali udostępnić remake w listopadzie 2021 roku.

Pokemon Diamond/Pearl to jedna z odsłon uniwersum o światowym zasięgu, która pierwotnie zadebiutowała w Europie w 2007 roku (pod koniec 2006 roku w Japonii) na Nintendo DS-ie. Choć założenia rozgrywki zbytnio się nie zmieniły, bo gracze ponownie wcielali się w trenerów Pokemonów, którzy za zadanie mieli zdobycie stworków (ich liczba się zwiększyła), a świat został powiększony o nową krainę Sinnoh. 

Jak na razie Nintendo nie komentuje doniesień, zatem musimy czekać na oficjalne ogłoszenia.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/pokemon-diamond-and-pearl-remakes/

Tagi: Game Freak Nintendo Pokemon Diamond/Pearl Remake