Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.01.2021 02:54
Cyberpunk 2077 V
6243V

Cyberpunk 2077. Szef QA CD Projekt RED broni współzałożyciela CD Projektu i przedstawia stawki testerów

Nie milkną dyskusje na temat pracy CD Projekt RED przy wyłapywaniu błędów Cyberpunka 2077. W sprawie postanowił wypowiedzieć się Łukasz Babiel, który jest szefem działu QA – dzięki niemu poznaliśmy szczegóły pracy testerów.

Wypowiedź współzałożyciela CD Projektu jest wciąż komentowana, a wśród negatywnych opinii pojawiła się nawet wypowiedź Jasona Schreiera, który wypowiedział się o stawkach stawki testerów. Jego zdaniem na tym stanowisku zarabia się po 12-15 dolarów za godzinę, pracuje się najwięcej, a często wyłapane i zgłoszone błędy są ignorowane.

Z tą opinią nie może zgodzić się Łukasz Babiel, który jest szefem działu QA w CD Projekt RED. Według jego danych – niedoświadczeni testerzy zarabiają około 75% średniej krajowej w Polsce, a może wynieść nawet 200% dla doświadczonych osób. Pensje dla pracowników wciąż rosną, a zainteresowani otrzymują bezpłatną, prywatną opiekę medyczną, minimum 20 płatnych dni urlopu, 150/200% premii za nadgodziny i osoby na tym stanowisku uczestniczą w ekwiwalencie 401(k) [w Polsce to III filar systemu emerytalnego - przyp. red.] oraz w rocznej wypłacie premii (10% z tytułu rocznych zysków CDP dla wszystkich pracowników). Pracownicy po okresie próbnym są zatrudniani na pełen etat.

Łukasz Babiel zaznaczył, że Marcin Iwiński nie oskarżył testerów w swoim materiale, ale jak zaznaczył – wypowiedź powinna być napisana inaczej, ponieważ ta przedstawiona pozostawia wiele miejsca na łatwą interpretację.  Szef QA potwierdza: prace nad łatkami trwają, a gracze otrzymają najlepsze możliwe doświadczenie.

Jason odpowiedział i zaznaczył, że wielu pracowników z branży (w tym kolegów Babiela) odebrało słowa współzałożyciela CD Projektu jako zrzucenie odpowiedzialności na QA:

Źródło: Twitter: pjpkowski

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077