Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.01.2021 14:18
Cyberpunk 2077 a problemy testów + Marcin Iwiński
5992V

Cyberpunk 2077 a problemy testów. Twórcy nie zgadzają się z oskarżeniami współzałożyciela CD Projektu

Cała branża gier komentuje dzisiaj wystąpienie współzałożyciela CD Projektu. Marcin Iwiński wspomniał o problemach Cyberpunka 2077 i w trakcie jego wypowiedzi pojawiła się wzmianka o testerach. Twórcy nie zgadzają się z opinią i oskarżeniami dotyczącymi QA.

Z samego rana przedstawiliśmy na portalu plan naprawczy Cyberpunka 2077. Następne tygodnie będą kluczowe, ponieważ deweloperzy dostarczą dwie duże aktualizacje, a następnie rozpoczną rozbudowę gry, zapewnią aktualizację dla nowej generacji oraz zajmą się kolejnymi poprawkami.

Jak jednak zauważył Mateusz Witczak (polskigamedev.pl) w wystąpieniu Marcina Iwińskiego pojawiła się wzmianka dotycząca testów gry, które miały nie wykazać problemów:

„Każda zmiana i poprawka musi być przetestowana, okazało się jednak, że nasze testy nie wykazały sporej części problemów, których doświadczyliście podczas rozgrywki”

Nie musieliśmy długo czekać, a na słowa współzałożyciela CD Projektu odpowiedzieli deweloperzy oraz osoby mocno związane z branżą, który uważają, że w tym wypadku przedstawiciel firmy „rzucił pracowników QA pod pociąg” – zwalając na testerów wszystkie winy:

Czy jest możliwe, by testerzy nie widzieli o tych błędach i nie sygnalizowali ich bezpośrednio do przełożonych? Nie zgadzają się z tym deweloperzy – wśród wielu wiadomości na Twitterze pojawiają się zarzuty, według których firma zrzuca winę na QA, a tak naprawdę to szefowie zgodzili się na wydanie produkcji – o której stanie musieli wiedzieć:

Nick Shaw, który najwidoczniej zawodowo zajmuje się QA, podkreśla, że zespół nie był wysłuchamy od dłuższego czasu lub został wysłuchany i dodatkowo zignorowany:

Trudno tak naprawdę powiedzieć, jak wyglądała prawda, jednak według wielu graczy i deweloperów wypowiadających się na Twitterze – trudno było pominąć takie błędy. Pojawia się tutaj pytanie: czy faktycznie CD Projekt postanowił przymknąć na nie oko czy też wierzono w magiczne działanie łatki premierowej?

Źródło: https://polskigamedev.pl/cyberpunk-2077-iwinski-oskarza-testerow-o-stan-gry/
+ Twitter

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077