Pokemon Diamond/Pearl

Pokemon Diamond/Pearl

8,8
16 oceny

Ocena wg platformy:

DS 8.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
28.09.2006
Europa:
27.07.2007
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
28.09.2006
Europa:
27.07.2007

Pokemon Diamond/Pearl - opis gry

Pokemon Diamond/Pearl to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Game Freak i wydana przez Nintendo na NDS-a. Diamond/Pearl (oraz Platinum, ‘udoskonalona’ wersja) to czwarta główna odsłona niezwykle popularnej serii Pokemon.

Założenia gry są podobne jak w przypadku poprzednich części. Wcielamy się w początkującego trenera tytułowych stworków, który próbuje zostać najlepszy w swoim fachu. Akcja rozgrywa się w regionie Sinnoh inspirowanym japońską wyspą Hokkaido. Względem poprzedniej części pojawiło się 107 nowych pokemonów, dzięki czemu wszystkich stworków jest w Diamond/Pearl blisko 500.

Rozgrywka także nie uległa znaczącym zmianom. Podobnie jak w innych klasycznych jRPG, można ją podzielić na dwie części: eksplorację (z kamerą przedstawiającą wydarzenia z perspektywy lotu ptaka) oraz walkę. Starcia są turowe i uczestniczą w nich tylko pokemony, a nie trenerzy. Rzecz polega na tym, by pozbawić oponenta wszystkich HP. Poza umiejętnościami podopiecznych można też używać przedmiotów, zmieniać ich lub uciec (ta ostatnia opcja nie jest dostępna w każdym przypadku). W razie wygranej pokemon otrzymuje punkty doświadczenia pozwalające mu się rozwijać. Po osiągnięciu konkretnego poziomu jest natomiast w stanie zmienić formę i wyewoluować.

Do łapania stworków potrzebujemy pokeballi (na samym początku nie mamy żadnego). Łapać można tylko dzikie pokemony. Powodzenie procesu zależy od kilku czynników - rodzaju użytego pokeballa, liczby HP pokemona którego chcemy pozyskać lub statusu.

Diamond/Pearl wprowadza też nowe rozwiązania. Jeden z nich to podział dnia na pięć części (ranek, południe, popołudnie, wieczór, noc). Inne korzystają z unikalnych funkcji NDS-a. Jest to Poketch, urządzenie przypominające smartwatch, do którego dostęp mamy na dolnym, dotykowym ekranie konsoli. Oferuje on takie funkcje jak zegar, kalkulator, mapę czy notatnik (nie wszystkie są dostępne na starcie). Do tego dochodzi też Wi-Fi. Możemy dzięki niemu walczyć z innymi graczami przez sieć, handlować z nimi i porozumiewać się za sprawą voice-chata.

Wideo - Pokemon Diamond/Pearl

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper