Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.01.2021 16:37
bitcoin
2659V

Programista nie pamięta hasła do konta i może stracić ponad 277 mln dolarów w bitcoinach

Jeden z programistów mierzy się z gigantycznym problemem, ponieważ zapomniał hasła do swojego cyfrowego portfela. Dwie próby zalogowania dzielą go od utraty ponad 277 mln dolarów w bitcoinach.

Stefan Thomas to mieszkaniec San Francisco, który dekadę temu otrzymał 7002 bitcoinów za przygotowanie filmu wyjaśniającego czym tak naprawdę są bitcoiny. W tamtym czasie waluta nie była tak popularna, więc postanowił odłożyć wypłatę na lepsze czasy.

Programista ma jednak gigantyczny problem, ponieważ chcąc zabezpieczyć swój dobytek, 10 lat temu wrzucił kody do portfela na dysku, który następnie zaszyfrował. Niedoszły milioner zapisał szczegóły logowania na kartce, ale dość szybko ją podobno zgubił. Teraz pozostały mu tylko dwie próby (z dziesięciu), by móc odzyskać dostęp do bitcoinów wartych już 277 mln dolarów.

Niemiec próbuje nagłośnić sprawę, ponieważ wierzy, że znajdzie firmę, która pomoże mu odzyskać dostęp do majątku. Sprawa jest ryzykowna, bo zostały już tylko dwie próby, a według samego zainteresowanego – spróbował on już wykorzystać swoje wszystkie popularne hasła.

Warto przypomnieć, że to nie jedyna taka sytuacja. W 2013 roku, James Howells, informatyk z Newport w Walii, przez przypadek wyrzucił dysk twardy, na którym zapisał około 7500 bitcoinów, więc według dzisiejszych szacunków – pechowiec stracił 298 mln dolarów.

Źródło: https://www.nytimes.com/2021/01/12/technology/bitcoin-passwords-wallets-fortunes.html

Tagi: bitcoin waluta