Iza Łęcka Iza Łęcka 11.01.2021 12:58
Postać z The Elder Scrolls III Morrowind
1590V

Morrowind Remastered wykonany przez fanów wygląda znakomicie. Gra z 300 modami błyszczy po latach

Bethesda nie zajmuje się odświeżeniem kultowych odsłon The Elder Scrolls, więc fani biorą sprawy we własne ręce, czego efektem jest chociażby Morrowind Remastered. Odświeżona gra otrzymała 300 modów i prezentuje się znacznie lepiej od pierwotnej wersji.

Amerykański producent i wydawca gier oficjalnie skupia się na The Elder Scrolls VI oraz Starfield, na co z niecierpliwością czekają gracze. Choć od pewnego czasu regularnie otrzymujemy teasery lub przecieki odnoszące się do pozycji, nie wiemy, kiedy dokładnie możemy spodziewać się premier wielkich światów...

Do udanych produkcji studia niewątpliwie można zaliczyć The Elder Scrolls III: Morrowind. Entuzjaści IP, którzy pragną nieco odświeżyć wiekowy już tytuł, wykorzystują OpenMW do prac – jest to darmowy, rozszerzony sinik, który posiada swój własny edytor do tworzenia modów lub nawet pełnych gier.

Morrowind Remastered składa się z 300 modyfikacji, a autor przedstawia pełną listę ulepszeń, by wszyscy zainteresowani mogli cieszyć się rozgrywką w satysfakcjonującej jakości. Według przedstawionych informacji, uwspółcześniona, stworzona przez graczy, wersja RPG-a osadzonego na wulkanicznej wyspie uruchomiona na OpenMW działa lepiej i ma mniej błędów niż oryginał. Efekty prac możecie sprawdzić poniżej.

Bethesda nie zapowiadała tworzenia remastera Morrowinda, czy chcielibyście jednak powrócić na Vvardenfell w poprawionej wersji? Produkcja nadal cieszy się sporym zainteresowaniem.

Źródło: https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/the-elder-scrolls-iii-morrowind-openmw-300-mods/

Tagi: Bethesda Softworks Morrowind Morrowind Remastered The Elder Scrolls III: Morrowind Ubisoft