Iza Łęcka Iza Łęcka 11.01.2021 11:23
Bravia gotowa na PS5
3397V

Sony zaktualizowało informacje o telewizorach. Urządzenia „gotowe na PlayStation 5” bez kluczowych funkcji

Sony opracowało serię telewizorów „gotowych na PS5”, ale według najnowszej aktualizacji na stronie producenta, urządzenia nie oferują wszystkich funkcji HDMI 2.1. Wśród opcji zabraknie wsparcia VRR.

W lipcu ubiegłego roku Japończycy ujawnili pierwsze telewizory „gotowe na PS5”. Wśród atutów wskazywano między innymi pełne doświadczenie płynące z rozgrywki w rozdzielczości 4K przy 120 klatkach na sekundę. Jak się okazuje, modele nie otrzymały pełnego wsparcia HDMI 2.1.

Gigant technologiczny zaktualizował stronę urządzeń, gdzie pojawiła się tabelka zdradzająca kilka istotnych informacji –Sony Z8H nie otrzymał wsparcia VRR oraz ALLM. Posiadacze serii X900H muszą wykonać aktualizację, by otrzymać rozgrywkę w 4K/120fps oraz skorzystać z funkcji eARC. W zasadzie żaden odbiornik udostępniony do sprzedaży w 2020 roku nie wykorzystuje pełnych możliwości HDMI 2.1.

PS5 Sony Bravia 2020

ALLM (Auto Low Latency Mode) to nowa opcja HDMI 2.1, dzięki której telewizor automatycznie uruchamia tryb gry podczas rozgrywki i oferuje najniższy input lag. Natomiast VRR (Variable Refresh Rate) dba o akcję na ekranie – jeśli płynność animacji znacząco spadnie, ekran dostosuje częstotliwość wyświetlania obrazu. Dzięki funkcji gracz nie odczuje zdarzających się niedogodności.

Trzeba dodać, że PS5 na premierę nie otrzymało wsparcia VRR oraz ALLM, choć Sony pracuje obecnie nad dodaniem funkcji Variable Refresh Rate. Nawet jeśli konsola otrzyma wyczekiwaną aktualizację, w ślad za nią podążyć będą musiały telewizory. 

Warto przypomnieć, że Japończycy zaprezentowali już nowe modele telewizorów na 2021 rok.

Źródło: https://twistedvoxel.com/sony-x90h-ps5-ready-tv-reportedly-wont-support-all-console-features-including-vrr/

Tagi: allm PlayStation 5 PS5 Sony vrr