Iza Łęcka Iza Łęcka 23.11.2020 07:00
PS5 konsola Sony PlayStation 5
3812V

PS5 otrzyma wsparcie VRR. Sony potwierdza prace nad aktualizacją

Sony za pomocą aktualizacji firmware może zapewnić dla PS5 kilka istotnych i oczekiwanych przez graczy funkcji. Poprzez najnowszy wpis na blogu PlayStation, potwierdzone zostały już prace nad wprowadzeniem VRR.

Już kilka tygodni temu opublikowany został duży poradnik przedstawiający kilka istotnych szczegółów dotyczących PlayStation 5. Japończycy zaktualizowali FAQ, gdzie dodano informację o pracy nad funkcją VRR dla PS5:

„Po przyszłej aktualizacji oprogramowania systemowego, właściciele PS5 będą mogli korzystać z funkcji VRR podczas grania w gry obsługujące VRR w kompatybilnych telewizorach.”

VRR (Variable Refresh Rate) działa już na Xboksie Series X, dzięki czemu rozgrywka w Assassin’s Creed Valhalla, pomimo nie utrzymywania stałych 60 klatek na sekundę, jest płynnie odczuwana przez graczy. Zmienna częstotliwość odświeżania dostosowuje odświeżanie telewizora z liczbą klatek generowanych przez produkcję – jeśli produkcja spada z 60 do 50 fps, ekran dostosowuje płynność, zmniejszając lub nawet eliminując odczuwanie problemu ze spadkami płynności. VRR pozbywa się także efektu „rozjeżdżania się” klatek, czy też różnych przycięć, których moglibyśmy doświadczyć w trakcie rozgrywki.

Do VRR potrzebny jest odpowiedni telewizor (z HDMI 2.1), jednak właściciele nowych odbiorników, tuż po aktualizacji, powinni odczuć wsparcie technologii. Sprawdźcie efekt pracy jednego z fanów PlayStation, który umieścił na panelu PS5 klimatyczne motywy z gier Sony.

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-vrr-functionality-coming-in-future-system-update-sony-confirms/

Tagi: playstation 5 ps5 sony vrr