Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 09.01.2021 13:30
Ghost of Tsushima gra roku
702V

Ghost of Tsushima najlepszą grą 2020 według producenta Final Fantasy 16. Twórca docenia kunszt Sucker Punch

Ubiegłoroczny hit od Sucker Punch to prawdziwy fenomen i bez wątpienia jeden z większych hitów na wyłączność dla posiadaczy konsol od Sony. Kolejni twórcy podkreślają znakomite wykonanie gry.

Ghost of Tsushima okazał się ogromnym hitem, a przyjęcie ze strony fanów oraz krytyków może cieszyć twórców w Sucker Punch. Jakby tego było mało, studio zadbało o znakomitą jakość wersji zaktualizowanej pod kątem PlayStation 5. Nie może więc zaskakiwać, iż wielkie grono japońskich twórców wybrało właśnie ten tytuł, jako najlepszy w minionym, 2020 roku.

I wygląda na to, że w Kraju Kwitnącej Wiśni szczególnie upodobano sobie ten tytuł. Kolejnym głośnym nazwiskiem, które podtrzymuje zdanie swoich kolegów po fachu, jest Naoki Yoshida - producent, który zajmuje się obecnie pracą nad Final Fantasy XVI. W rozmowie z magazynem 4Gamer zdradził, że właśnie Ghost of Tsushima wywarł na nim największe wrażenie w ubiegłym roku.

Swoje zdanie uzasadnił w dość prosty sposób - poinformował bowiem, że naprawdę wiele nauczył się z samej gry, a ona cała przepełniona jest prawdziwym uznaniem i wielką miłością do pracy Akiry Kurosawy (pan Naoki docenił przy tym specjalny Tryb Kurosawy, o którym było swego czasu bardzo głośno). Twórca nie krył zachwytów odnośnie do tego, jak szczegółowo przedstawiono ten świat. I ciężko się z nim nie zgodzić.

Źródło: https://segmentnext.com/2021/01/09/final-fantasy-16-producer-believes-ghost-tsushima-best-game-2020/

Tagi: Ghost of Tsushima Sony Interactive Entertainment Sucker Punch