Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.01.2021 15:36
Johnny Cyberpunk 2077
4093V

Cyberpunk 2077 ze zmienionym wymogiem w sekretnym zakończeniu

CD Projekt RED pozwala nam poznać kilka finałów Cyberpunka 2077, ale jedno sekretne zakończenie historii posiada zmieniony wymóg, który nie został uwzględniony w oficjalnym poradniku do gry. Sytuację potwierdziła firma Piggyback Games.

Cyberpunk 2077 otrzymał serię zróżnicowanych gadżetów oraz książek towarzyszących, a jedną z ciekawych propozycji dla graczy jest poradnik od Piggyback Games. Autorzy otrzymali bardzo wczesny dostęp do pozycji, dzięki któremu przygotowali grube tomisko zdradzające zróżnicowane szczegóły dotyczące gry.

W książce pojawia się jednak błąd, ponieważ CD Projekt RED na ostatniej prostej (już po przygotowaniu poradnika) zmieniło jeden z wymogów, by odblokować sekretne zakończenie – wiadomość potwierdzili autorzy, którzy odpowiedzieli na pytanie jednego z fanów.

[UWAGA NA SPOILER]

Według wcześniejszych informacji, które znalazły się również w poradniku, podczas rozgrywki w Cyberpunka 2077 musieliśmy posiadać dobre stosunki z Johnnym Silverhandem, by odblokować tajne zakończenie – w książce pojawia się współczynnik relacji na poziomie 60%.

Wielu graczy uważało, że źle traktowało Silverhanda lub wybierało nieodpowiednie dialogi przez całą grę, a prawda jest zupełnie inna – to misja na polach naftowych jest najważniejsza:

„Dziękuję za e-mail. Skontaktowaliśmy się z CD Projekt RED, by wyjaśnić ten problem. Okazuje się, że zespół deweloperski wprowadził zmiany w dostępności tajnego zakończenia. Jest teraz jeden dodatkowy warunek, choć nie ma to nic wspólnego z Twoją ogólną relacją z Johnnym.

Krótko mówiąc, podczas SJ-35 ("Chippin' In"), kiedy prowadzisz długą rozmowę z Johnnym przy jego grobie na polach naftowych, musisz teraz podążać bardzo konkretną ścieżką dialogu, aby odblokować tajne zakończenie – jak zaprezentowano na poniższym wykresie. Chodzi o to, aby nie być zbyt surowym lub zbyt miłym dla Johnny'ego, w przeciwnym razie nie będzie uważał cię za prawdziwego przyjaciela. Musisz być szczery, aby zasłużyć na jego pełny szacunek i przyjaźń.”

Okazuje się, że gracze muszą w tym jednym, szczególnym momencie wybrać odpowiednie dialogi, by móc zapoznać się z dodatkowym zakończeniem. Tak dokładnie prezentuje się ścieżka „dobrej rozmowy” (kliknij by powiększyć):

Cyberpunk 2077 sekretne zakończenie - inny wymóg

Trzeba na pewno zaznaczyć – część graczy zorientowało się, że ta konkretna rozmowa jest potrzebna do odblokowania tego zakończenia, ale teraz mamy potwierdzenie tej sytuacji. Zachęcam do spojrzenia do naszego poradnika, gdzie znajdziecie wszystkie niezbędne informacje o Cyberpunku 2077 (w tym informacje o wszystkich zakończeniach).

Źródło: https://www.forbes.com/sites/paultassi/2021/01/08/cdpr-confirms-the-bizarrely-specific-path-to-cyberpunk-2077s-secret-ending

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077