Iza Łęcka Iza Łęcka 08.01.2021 12:46
inXile Entertainment Wasteland 3
638V

inXile Entertainment pracuje nad połączeniem shootera z RPG. Gracze szukają informacji o next-genowej grze

Tajemnicza produkcja, na której skupia się zespół założony przez Briana Fargo, może okazać się połączeniem strzelanki z RPG. Najnowsze ogłoszenie o pracę potwierdza, że starszy projektant musi mieć spore doświadczenie w rozbudowanych shooterach.

Ostatnia pozycja inXile Entertainment, Wasteland 3, osiągnęła sukces, zdobywając przychylność graczy i dziennikarzy (sprawdźcie naszą recenzję), tymczasem deweloperzy nie odpoczywają, a zajmują się nowym projektem. Nie ulega wątpliwości, że Microsoft potrzebuje dużych tytułów, zatem przed amerykańską ekipą nie lada wyzwanie.

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że gra zapewni niesamowitą oprawę, natomiast najnowsze ogłoszenie o pracę sugeruje kolejny ważny szczegół. inXile Entertainment może pracować na pierwszoosobową grą RPG z istotnymi elementami strzelania.

PC Gamer natrafił na najświeższą ofertę, w której określone zostały wymagania na stanowisko starszego projektanta rozgrywki: musi on posiadać doświadczenie w tworzeniu strzelanek. Ogłoszenie sugeruje, że w produkcji nie zabraknie potężnych broni oraz zdolności bojowych. Pracownik musi dokładnie rozumieć połączenia założeń rozgrywki pierwszoosobowego shootera z RPG-iem.

Już wcześniej Brian Fargo potwierdził, że jego studio opracowuje next-genowego RPG-a, ale na konkretną prezentację przyjdzie nam zaczekać. Na stworzenie dużej produkcji AAA deweloperzy będą musieli poświęcić przynajmniej kilka lat.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/the-next-gen-rpg-from-xboxs-inxile-could-be-a-first-person-shooter/

Tagi: brian fargo inXile Entertainment Xbox Series X|S