Iza Łęcka Iza Łęcka 08.01.2021 08:16
FIFA Ultimate Team i Peter Moore
778V

FIFA Ultimate Team jest „dalekie od hazardu”. Peter Moore nie zgadza się z oskarżeniami na temat gry EA Sports

Nie milknie temat uznania FIFA Ultimate Team za hazard. Podczas gdy kolejne kraje debatują nad problemem lub żądają usunięcia trybu ze swojego rynku, o kartach z serii FIFA wypowiedział się Peter Moore. Były prezes EA Sports nie zgadza się z obiegową opinią.

Pod koniec zeszłego roku mogliśmy zapoznać się z doniesieniami z kolejnych krajów, które chciały zablokować dostęp do FIFA Ultimate Team na swoich rynkach, więc EA Sports zareagowało i wprowadziło nową aktualizację. Pomimo działań deweloperów, nie milkną negatywne komentarze o grze, a podczas ostatniej rozmowy byłego prezesa studia z GamesIndustry.biz, został on poproszony o komentarz.

Peter Moore pracował dla Segi, Microsoftu czy też Liverpoolu, spędzając także kilka lat w szeregach EA Sports – to między innymi on rozwinął koncepcję FIFA Ultimate Team, a w czasie "jego kadencji" znacząco rozbudowano tryb, opierając na nim spory trzon serii.

Biznesmen jest pewien, że FIFA Ultimate Team nie można porównać do hazardu, a w przypadku produkcji Electronic Arts gracz zawsze wygrywa – nigdy nie otworzymy paczki, która nie zawiera piłkarzy. Czasami otrzymujemy gorsze, a czasami lepsze karty, ale nigdy nie pozostajemy z pustą ręką.

"To jest moja opinia, ale pojęcie zaskoczenia i zachwytu a hazard... są daleko od siebie na kontinuum. Kupujesz lub dążysz do złotej paczki, otwierasz ją i albo jesteś szczęśliwy, albo myślisz, że to gówniany zestaw. Nie widzę w tym hazardu jako takiego, ale ponownie podkreślę, że jest to mój osobisty pogląd jako osoby z zewnątrz".

Zdaniem Moore'a, Electronic Arts jest przedsiębiorstwem, które dokładnie wsłuchuje się w informacje zwrotne od użytkowników i szybko działa, a największą niedogodnością dla sympatyków marki, jeszcze w czasie pełnienia przez niego obowiązków w EA Sports, nie były same zestawy. Najczęściej narzekano na problemy z serwerami, które uniemożliwiały rozgrywkę i otwieranie kolejnych paczek.

Peter Moore zasugerował, że gdyby społeczność miała obiekcje do FIFA Ultimate Team, to tryb nie cieszyłby się tak dużym zainteresowaniem, a warto dodać, że w zeszłym roku FUT wygenerował 1,49 mld dolarów, czyli aż 27% wszystkich przychodów Electronic Arts.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-01-07-peter-moore-ultimate-team-is-a-long-way-from-gambling

Tagi: EA Sports Electronic Arts fifa 21 fifa ultimate team FUT