Iza Łęcka Iza Łęcka 08.01.2021 07:37
The King of Fighters XV
550V

The King of Fighters XV wygląda zaskakująco dobrze. SNK ujawnia grę i potwierdza tegoroczną premierę

Po kilku latach wyczekiwania, SNK zaprezentowało The King of Fighters XV. Działania twórców mogły zostać przyspieszone przez nocny wyciek informacji, który przedstawiał nową bijatykę. Nadchodzi spora atrakcja dla entuzjastów intensywnych starć na arenie.

SNK planowało przedstawić The King of Fighters XV w środę, zapraszając graczy jeszcze kilka godzin przed pokazem na wydarzenie. Na ostatniej prostej zmieniono plany – deweloperzy ogłosili The King of Fighters XIV Ultimate Edition i przeprosili za zamieszanie.

W nocy wyciekły pierwsze screeny z The King of Fighters XV, co musiało spotkać się z szybką reakcją. Pomimo premiery zwiastuna, nie zostaliśmy uraczeni istotnymi informacjami i nie znamy między innymi platform docelowych. Kolejne szczegóły będą jednak ujawnione już w przyszłym tygodniu wraz z pojawieniem się nowego materiału.

Eisuke Ogura, który pełni rolę dyrektora kreatywnego, zasugerował, że produkcja może zmierzać już wyłącznie na PlayStation 5:

„Koncentrujemy się na tym, aby seria była szybka, a jednocześnie dodajemy elementy, które uczynią ją bardziej ekscytującą. Teraz jesteśmy w stanie robić rzeczy zarówno w dźwięku, jak i grafice, które nie były możliwe, gdy tworzyliśmy XIV, więc nie spieszymy się, by mieć pewność, że każdy element jest dopracowany. Obecnie koncentrujemy się na ulepszaniu funkcji i optymalizacji gry. Choć spodziewam się, że na naszej drodze pojawią się jakieś przeszkody, planujemy, że produkcja będzie gotowa do premiery w tym roku”.

The King of Fighters XV zadebiutuje jeszcze w 2021 roku, natomiast zespół planuje systematycznie prezentować poszczególne elementy i informacje o bijatyce. Jeżeli zamiary zespołu nie natrafią na niespodziewane przeszkody, w przyszłym tygodniu zobaczymy kolejny trailer, a deweloperzy potwierdzili już przygotowanie krótkometrażowej animacji, która prawdopodobnie wprowadzi nas w wydarzenia.

Studio zaprezentowało także wcześniej zapowiedziany, trzeci Season Pass do Samurai Spirit. Nowe treści zostaną opublikowane już w marcu.

Źródło: https://www.gematsu.com/2021/01/the-king-of-fighters-xv-launches-in-2021-reveal-trailer-and-screenshots

Tagi: SNK SNK Corporation The King of Fighters XV