Xbox wciąż korzysta z baterii AA z powodu „długoterminowej umowy z Duracell”

News
5880V
Xbox wciąż korzysta z baterii AA z powodu „długoterminowej umowy z Duracell”
Wojciech Gruszczyk | 07.01.2021, 14:21

Microsoft odświeżył kontroler do Xboksów Series X|S, ale korporacja wciąż nie zdecydowała się na zamontowanie w padach akumulatorów. Sytuację w pewien sposób wyjaśnił rzecznik Duracella, który zaznaczył, że ta decyzja była wymuszona długoletnią współpracą obu firm.

Już w czasach Xboksa 360 wielu graczy zastanawiało się, dlaczego Microsoft wciąż stawia na wymienne baterie i nie decyduje się na zaproponowanie graczom akumulatorów w podstawowych kontrolerach.

Takie rozwiązanie powróciło w czasach Xboksa One oraz nawet w najnowszych padach do Xboksów Series X|S i teraz w końcu wiemy, dlaczego firma decyduje się na ten ruch. Wszystko jest związane z wielką współpracą z Duracellem.

Luke Anderson (rzecznik marki Duracell w Wielkiej Brytanii) podczas rozmowy z dziennikarzem Stealth Optional potwierdził wieloletnią współpracę z amerykańską korporacją:

„Zawsze istniało to partnerstwo z Duracell i Xboksem... To stała umowa, którą zawarły Duracell i Microsoft”

Rzecznik nie przedstawił szczegółów, więc nie wiemy, kiedy Microsoft będzie mógł zapewnić standardowe kontrolery z wbudowanymi akumulatorami, ale aktualnie w każdym pudełku z padem oraz konsolą musi pojawić się bateria Duracella. Współpraca ma trwać przez jeszcze „jakiś czas”.

Microsoft odpowiedział na pytanie redakcji MCV, ale w tym wypadku amerykańska korporacja potwierdziła jedynie, że zapewnia graczom wybór, bo mogą wymieniać baterie, zdecydować się na ładowarkę z akumulatorami lub korzystać z przewodów. Xbox Elite 2 posiada już wbudowany akumulator, więc najwidoczniej umowa dotyczy jedynie klasycznych padów, które trafiają do klientów także z konsolami.

Warto przypomnieć, że według ostatnich doniesień Microsoft rozważa przygotowanie nowego kontrolera korzystającego z technologii, której doświadczyliśmy już w DualSense. Firma zapytała nawet o pad w swojej najnowszej ankiecie.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-controllers-are-still-using-aa-batteries-because-of-long-term-duracell-deal-spokesperson-claims/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych