Iza Łęcka Iza Łęcka 06.01.2021 08:10
Xbox Series X|S kontroler adaptacyjne triggery
5706V

Xbox Series X|S może bardzo szybko otrzymać kontroler z funkcjami DualSense. Firma już przygotowuje sprzęt

Coraz więcej doniesień może potwierdzać, że Microsoft planuje szybkie wprowadzenie na rynek ulepszonego kontrolera, który pozwoli użytkownikom Xboksów Series X|S cieszyć się nowymi funkcjami zaproponowanymi obecnie przez PlayStation 5. Odpowiednia technologia została już zarejestrowana.

W tym tygodniu Amerykanie rozpoczęli wysyłanie ankiet do graczy, w których pytania odnoszą się do pada do PlayStation, jak się jednak okazuje, inżynierowie z Redmond już pracują nad stosownym urządzeniem. 1 grudnia odnotowany został patent na technologię „Clutched Force-Feedback Trigger”.

Jest to w zasadzie nieco inna nazwa adaptacyjnych triggerów, czyli jednej z najlepszych funkcji kontrolera DualSense. Microsoft nie traci czasu i jak możemy się domyślić, w niecałe dwa miesiące po premierze next-genów, pracuje nad sprzętem, który znacząco podkręca doświadczenia w konsolowej rozgrywce. Pad do PlayStation 5 oferuje również haptyczne wibracje, zatem  możemy spodziewać się, że sprzęt Microsoftu również zaoferuje podobne wrażenia.

Ulepszony kontroler to jeden z atutów PS5, którego gigant z Redmond nie może pominąć, dlatego też w przyszłości możemy spodziewać się stosownego ogłoszenia. W końcu Phil Spencer nie ukrywa, że w branży „powinniśmy uczyć się od siebie nawzajem”. Przypomnijmy, że deweloperzy z wielu zespołów wielokrotnie podkreślali zalety DualSense'a, mówiąc o niespotykanych wcześniej wrażeniach. 

Źródło: Twitter: PS5only

Tagi: dualsense Microsoft patent playstation 5 ps5 xbox series x xbox series x|s