Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.01.2021 16:57
Call of Duty Warzone
1126V

Call of Duty Warzone przyciąga oszustów. Twórcy musieli zmienić aplikację, bo gracze nadużywali informacji

Twórcy aplikacji do Call of Duty Warzone musieli wydać aktualizację, ponieważ ich praca była nadużywana przez oszustów. Gracze wykorzystywali informacje, by uciekać z gier, w których mogli przegrać.

Call of Duty: Warzone jest wciąż rozbudowywane i produkcja otrzymuje szereg nowej zawartości, ale deweloperzy muszą eliminować bugi, więc wciąż nie zadbali o szczegółowe dane dotyczące graczy znajdujących się w lobby. Na sytuację postanowił zaradzić zespół COD Stats, który przygotował Warzone Companion.

Aplikacja działa na PC i pozwala wyświetlać dane dotyczące zawodników znajdujących się w meczu – pomaga to określić nawet potencjalną siłę zespołu i miało prezentować oszustów... Problemem okazała się jednak dokładność programu i czas wyświetlania danych.

Warzone Companion działał już w lobby, więc część graczy widząc przykładowo słabe osiągi partnerów, po prostu wychodziła z gry. W pewnym momencie plaga uciekinierów była tak duża, że podobno trudno było znaleźć normalny mecz – w Sieci pojawiły się informacje, według których aplikacja zniszczyła Warzone:

Dmitry Shymko (właściciel aplikacji i COD Stats) nie ukrywa zniesmaczenia całą sytuacją:

„Co jest nieco smutne, większość dyskusji skupia się na znalezieniu sposobów na nadużycia, ale nie na zaletach i pozytywnych stronach aplikacji. Oszuści są jednym z najgorszych problemów Warzone i ogólnie gier online”.

Aplikacja miała przedstawiać dane, ale również określać, którzy gracze są potencjalnymi oszustami (posiadacze Warzone Companion mogli oznaczać takie osoby), a zamiast tego – Warzone Companion stał się idealnym narzędziem do nadużyć.

W rezultacie Warzone Companion otrzymał aktualizację: teraz dane K/D są przedstawiane dopiero po rozgrzewce, a średnia wartość K/S całego lobby zostanie ujawniona dopiero pod koniec meczu. W dodatku podczas starć niektóre statystyki prezentują wartości przybliżone zamiast całkowitych.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-01-04-developer-of-controversial-third-party-call-of-duty-warzone-app-changes-the-way-it-works-after-players-used-it-to-cheat-sbmm

Tagi: Activision Call of Duty: Warzone Infinity Ward