Iza Łęcka Iza Łęcka 04.01.2021 07:01
PS4 Pro 1TB Glacier White
2097V

PS4 i PS4 Pro - niektóre modele nie wrócą do sklepów. Sony rezygnuje z produkcji

Potwierdziły się zeszłoroczne plotki dotyczące zakończenia produkcji niektórych modeli PlayStation 4. Jeden z japońskich sklepów poinformował swoich klientów, jakie warianty konsoli nie wrócą już na sklepowe półki. Korporacja zrezygnowała z niektórych egzemplarzy PS4 i jednego PS4 Pro.

Sony w następnych miesiącach będzie skupiać się w głównej mierze na przygotowywaniu kolejnych PlayStation 5, pragnąc zaspokoić ogromne zainteresowanie nowym urządzeniem. Najprawdopodobniej właśnie z tego powodu Japończycy zrezygnują już z tworzenia niektórych, dostępnych wcześniej w sprzedaży, edycji PS4.

Jeden ze sprzedawców detalicznych na terenie Japonii informuje swoich klientów, że pięć modeli PlayStation 4 nie wróci do sklepów „z powodu zakończenia produkcji przez producenta”. Zgodnie z doniesieniami, przerwano prace nad następującymi wariantami:

  • PS4 500GB Glacier White
  • PS4 1TB Jet Black
  • PS4 1TB Glacier White
  • PS4 2TB Jet Black
  • PS4 Pro 1TB Glacier White

Musimy jeszcze poczekać na ostateczny komentarz ze strony twórców, ale Japończycy już wcześniej zasugerowali taką możliwość. W 2021 roku Sony najpewniej skupi się na opracowaniu jak największej liczby PS5, a dodatkowo na rynku pojawią się kolejne modele PS4 Slim oraz PS4 Pro (czarna wersja).

Przedstawiciele giganta branży zapowiedzieli, że zamierzają przez kilka następnych lat produkować gry na PS5 i PS4, dlatego też dostarczanie na rynek następnych egzemplarzy konsoli poprzedniej generacji wydaje się uzasadnione i zrozumiałe. Sony musi jednak skupić się na PlayStation 5.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/sony-will-discontinue-multiple-ps4-models-according-to-a-japanese-retailer/

Tagi: playstation 4 playstation 4 pro ps4 ps4 pro Sony