Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.01.2021 20:03
Cyberpunk 2077 Atari VCS
1669V

Cyberpunk 2077 działa na Atari VCS. Sprawdźcie gameplay

Atari VCS trafia do pierwszych graczy i zainteresowani zajmują się różnorodnymi testami urządzenia. Sprzęt nie grzeszy mocą, ale mimo to można na nim włączyć Cyberpunka 2077. Jakość rozgrywki nie zachęca, ale jest to ciekawy pokaz możliwości propozycji Atari.

Atari VCS zostało oficjalnie zaprezentowane w marcu 2018 roku, ale pierwsze egzemplarze urządzenia trafiły do graczy dopiero pod koniec 2020 roku. Sprzęt otrzymał podzespoły AMD (Ryzen Embedded R1000), ale nie możemy w tym wypadku mówić o mocnej specyfikacji – jest to typowa retro maszyna, która nie powinna oferować rozgrywki w najmocniejsze produkcje AAA z ostatnich miesięcy.

Mimo to na Atari VCS udało się włączyć Cyberpunka 2077. Jakość nie zachwyca, ale jest to pewna ciekawostka, która pokazuje, jak wiele pozytywów wniosły ostatnie aktualizacje – to właśnie hotfix 1.05 zajął się zoptymalizowaniem zużycia rdzeni w wybranych procesorach AMD.

Możemy podejrzewać, że raczej CD Projekt RED nie zajmował się dostosowaniem Cyberpunka 2077 dla Atari VCS, ale jak widać... Nawet na takiej maszynie można włączyć jedną z najbardziej oczekiwanych gier ostatnich lat. Trudno tutaj mówić o satysfakcjonującej rozgrywce, ale mimo wszystko – działa.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Atari VCS CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077