Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.03.2018 20:34
Atari VCS to nowa nazwa Ataribox. Prezentacja konsoli
2744V

Atari VCS to nowa nazwa Ataribox. Prezentacja konsoli

Na Game Developers Conference odbyła się wielka prezentacja Ataribox, które jednocześnie zostało przemianowane na Atari VCS. Urządzenie to wielki powrót Atari na rynek konsol i sprzęt już wkrótce trafi do sprzedaży.

Ataribox miał trafić na rynek na początku roku, jednak inżynierowie napotkali na spory problem, który dopiero został rozwiązany. Z tego powodu w najbliższych tygodniach ruszą zamówienia przedpremierowe i jednocześnie poznamy datę premiery.

Ataribox wstrzymane. Firma przełożyła prezentację urządzenia przez problem

Na Game Developers Conference odbyło się ważne wydarzenie. Atari oficjalnie zmieniło nazwę sprzętu na Atari VCS i pokazało zestaw, który trafi do graczy – konsola, klasyczny kontroler oraz współczesny pad.

Firma wciąż współpracuje z deweloperami, twórcami treści oraz innymi partnerami chcąc zaoferować jak najlepsze doświadczenie zainteresowanym graczom. Dyrektor operacyjny Atari – Michael Arzt – wspomniał w oświadczeniu, że przełożenie premiery było trudne, jednak korporacja chce mieć pewność, że wrzuci na rynek najlepszy sprzęt.

Atari potwierdziło, że Atari VCS to znacznie więcej niż „retro-box”. Konsola zaoferuje rozgrywkę w klasyczne tytuły, ale klienci otrzymają również „urządzenie przeznaczone do dzisiejszego salonu”.

W kwietniu poznamy datę zbierania zamówień przedpremierowych. Wcześniej Atari potwierdziło, że Atari VCS kupimy za 250-300 dolarów. Poniżej możecie spojrzeć na najnowszą prezentację konsoli.

Atari VCS

Źródło: https://venturebeat.com/2018/03/19/atari-unveils-atari-vcs-its-first-home-game-console-in-9-years/

Tagi: Atari Atari VCS ataribox