Iza Łęcka Iza Łęcka 04.01.2021 08:20
NieR Automata
2085V

NieR Automata - ostatni sekret został ujawniony. Twórcy gratulują graczowi znaleziska

Deweloperzy z PlatinumGames pogratulowali Lance'owi McDonaldowi odkrycia ostatecznego sekretu w NieR Automata. Gracz pokazał, jak można ominąć większą część gry i uzyskać dostęp do zakończenia. Jest to jedna z ciekawostek, o której wspominał kilka lat temu Yoko Taro.

NieR: Automata to jedna z najlepszych gier poprzedniej generacji, która skrywała mnóstwo sekretów. Gracze musieli ukończyć produkcję wielokrotnie, by móc poznać prawdziwe zakończenia, tymczasem od premiery w tytule wciąż znajdowała się jedna tajemnica, która nie została odkryta.

[Uwaga na spoiler]

Lance McDonald pochwalił się na Twitterze najnowszym znaleziskiem – niemal cztery lata po premierze udało mu się wychwycić sekwencję (kod), dzięki której po pierwszym bossie można automatycznie przejść do finalnego zakończenia. Gracz mija całą historię oraz wszystkie inne elementy końcowe, by zapoznać się z wielkim finałem.

Odkrycie spotkało się z szybką reakcją twórców z PlatinumGames oraz Yoko Taro – deweloper już kilka lat temu wspomniał, że sympatycy gry wciąż nie dotarli do ostatecznego sekretu. Obecnie potwierdził, że ciekawostka jest jak najbardziej prawdziwa i była "ostatnią tajemnicą gry".

Lance McDonald opublikował pełny materiał, na którym przedstawia swoje znalezisko. Warto dodać, że jest on graczem, który odnalazł emulator pierwszego PlayStation, uruchomił Bloodborne w 60 klatkach na sekundę na PS4 czy też odblokował dostęp do całego miasta w PT Hideo Kojimy.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/nier-automatas-game-skipping-final-secret-discovered-nearly-four-years-after-release/1100-6485817/

Tagi: NieR: Automata Platinum Games Square Enix