Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 31.12.2020 18:00
Valhalla
3034V

Assassin's Creed Valhalla wygląda zdecydowanie lepiej od materiałów przedpremierowych

YouTuber posługujący się pseudonimem Cycu1 przygotował materiał, w którym porównał oprawę wizualną w Assassin's Creed Valhalla - pod uwagę wziął przedpremierową, jak i premierową wersję gry Ubisoftu.

Assassin's Creed Valhalla w najbliższych aktualizacjach zostanie jeszcze bardziej upiększona na PlayStation 5 i Xboksie Series X. Ubisoft chce wykorzystać w pełni możliwości next-genów oferując swoim odbiorcom jak najwyższą jakość.

Do sieci trafiło niedawno materiał porównujący najnowszą odsłonę serii o zakapturzonych zabójcach w dwóch wersjach - przedpremierowej oraz premierowej w wersji na konsole PlayStation 5. Filmik wyraźnie pokazuje, że Assassin's Creed Valhalla prezentuje się zdecydowanie lepiej od demka - możemy zauważyć wyższej jakości cienie, czy lepiej prezentujące się oświetlenie oraz efekty dymu/mgły. Ponadto, już w momencie 0:06 poniższego materiału widzimy, jak dobrze wyostrzone są tekstury w wersji premierowej (popatrzcie na drzewo przed dwoma NPC-ami noszącymi drabinę). 

Aby uzyskać wyższą jakość tekstur (m.in. roślinności i wody), Ubisoft zrezygnował z niektórych dodatkowych elementów graficznych - dobrze przedstawiono to w momencie 2:29, gdzie porównywana jest szczegółowość ziemi, po której stąpa Eivor i jego wojownicy. W demku bardzo wyraźnie widoczne są kałuże i błoto, czego nie można powiedzieć o wersji premierowej.

Warto przypomnieć, że Assassin's Creed Valhalla został doceniony przez recenzentów, jak i graczy na całym świecie. Niektórzy z nich uważają, że jest to najlepsza część marki.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=6JcmXP3RNWc

Tagi: Assassin's Creed Valhalla grafika Ubisoft upgrade