Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 14.11.2020 16:15
Assassin's Creed Valhalla
1845V

Assassin's Creed Valhalla to jedna z lepszych odsłon marki? Przegląd recenzji graczy

Assassin's Creed Valhalla zbiera bardzo dobre opinie wśród recenzentów, jak i graczy. Średnia ocen na serwisie Metacritic wynosi ponad 7.5/10.

Dokładnie cztery dni temu na rynku pojawił się Assassin's Creed Valhalla. Produkcja zebrała bardzo wysokie noty, a byłyby jeszcze wyższe, gdyby nie trapiące niemalże przez całą rozgrywkę pomniejsze błędy, które mimo wszystko można wybaczyć, patrząc na ogromną zawartość nowej odsłony popularnej marki. 

Jak możemy zauważyć dzięki serwisowi Metacritic, nie tylko redaktorzy są zszokowani jakością AC Valhalla. Również i posiadacze gry ochoczo wyrażają zadowolenie z zakupu gry, co potwierdzają ich wpisy na wyżej wspomnianym portalu. Obecna średnia ocen na PC wynosi 7.8/10, XONE - 8.1/10, PS4 - 6.7/10, XSX - 8.4/10, PS5 - 6.9/10, z czym warto zaznaczyć, iż niektórzy posiadacze konsol od Sony zmagają się obecnie z krytycznym błędem (występującym po zainstalowaniu aktualizacji 1.0.2), który uniemożliwia pchnięcie fabuły do przodu. Nie wiadomo, ile czasu zajmie Ubisoftowi na przygotowanie łatki eliminującej ów bug.

Valhallę śmiało można porównać do ocen odbiorców wystawianych Odyssey oraz Originsowi, czyli dwóm poprzednim odsłonom serii. Te w przypadku każdej platformy są zdecydowanie niższe - w przypadku tytułu zabierającego nas do Antycznej Grecji, średnia wynosi 6/10, a myśląc o starożytnym Egipcie - 7.1/10.

Najnowszy Asasyn jest wychwalany przede wszystkim za robiącą ogromne wrażenie oprawę wizualną, dobrze napisany i poprowadzony scenariusz, a także przebudowane aktywności poboczne. Podobnie jak w przypadku recenzentów, błędy nie pozwalają wystawić pozycji wyższych ocen. 

Zobaczcie naszą recenzję i przeładowany szczegółami poradnik.

Źródło: metacritic

Tagi: Assassin's Creed Valhalla Ubisoft