Cyberpunk 2077 rzeczywiście miał otrzymać miejską kolejkę. Gracze dotarli do wyciętej zawartości

News
12231V
Cyberpunk 2077 rzeczywiście miał otrzymać miejską kolejkę. Gracze dotarli do wyciętej zawartości
Iza Łęcka | 29.12.2020, 10:53

CD Projekt RED na ostatnim etapie prac nad Cyberpunkiem 2077 musiał zrezygnować z kilku pomysłów. Jednym z nich był między innymi transport publiczny, do którego niedokończonej części dotarli gracze. Deweloperzy mieli sporo planów na znaczącą rozbudowę RPG-a.

Już kilka miesięcy temu światło dzienne ujrzały pierwsze podejrzenia sympatyków prac polskiego zespołu, mówiące o przemieszczaniu się metrem lub pociągami w Cyberpunk 2077 – przypomnijmy, że na jednym z głośnych zwiastunów zobaczyliśmy bohatera korzystającego z kolejki miejskiej. 

O planach dotyczących rozbudowania gry poprzez miejski transport wypowiedział się jeszcze przed premierą Miles Tost, który odniósł się do wizji CD Projekt RED. Projektant poziomów podkreślił, że w miarę rozrastania się produkcji, była to jedna z inicjatyw, z której trzeba było zrezygnować.

Co ciekawe, całe Night City okalają tory, które najpewniej mogłoby obsługiwać metro lub sieć pociągów, a najnowsze znalezisko potwierdza, że prace nad tym elementem trwały i były na całkiem rozbudowanym etapie. Gracze natrafili na stację, która wyraźnie miała zapewnić szybką podróż, jednak w ostateczności postawiono na specjalne punkty i przygotowano automaty pozwalające na sprawne przedostanie się do określonego miejsca.

Trzeba pamiętać, że porzucanie niektórych atrakcji w procesie produkcji gier jest naturalną częścią tworzenia – deweloperom czasami brakuje czasu, innym razem pomysł wydaje się w pewnym momencie nieprzydatny lub jego realizacja wymagałaby zbyt dużych nakładów sił. Trudno wyrokować, jak ostatecznie wyglądała omawiana kwestia w Cyberpunku 2077, jednak spójrzcie na poniższy materiał, który prezentuje niedokończony dworzec. Warto przypomnieć, że zespół porzucił także ideę efektownego biegania po ścianach

Źródło: https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/kknoz0/it_looks_like_they_planned_on_having_a_fully

Komentarze (89)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper